Bursa Uludağ Üniversitesi 2023-2024 eğitim yılında 71 binden fazla öğrenciye ev sahipliği yapıyor

Bursa Uludağ Üniversitesi 2023-2024 eğitim yılında 71 binden fazla öğrenciye ev sahipliği yapıyor
Bursa Uludağ Üniversitesi, 2023-2024 eğitim öğretim yılında 71 binden fazla öğrenciyi ağırlıyor. Rektör Yılmaz, üniversitenin son durumu hakkında bilgi veriyor.

Eğitimde Büyük Atılım!

Bursa Uludağ Üniversitesi, yeni eğitim öğretim yılına büyük bir ivme ile başlıyor. Rektör Prof. Dr. Ferudun Yılmaz, yakın bir zamanda yaptığı açıklamada, bu yıl okula başlayacak öğrenci sayısının 71 binden fazla olduğunu duyurdu.

Kayıtlar Tamamlandı

Rektör Yılmaz, 4 Eylül tarihinde sona eren kayıtların ardından üniversitenin toplam öğrenci sayısının 71 binin üzerine çıktığını belirtti. Bu sene, 13 binden fazla yeni öğrencinin Bursa Uludağ Üniversitesi'nde eğitime başlayacağını vurgulayan Yılmaz, doluluk oranlarının yüzde 100'e ulaştığını da ekledi.

Geniş Bir Akademik Yelpaze

Üniversitenin 15 meslek yüksekokulu, 15 fakülte ve 3 yüksekokulu, yüzde 100 dolulukla eğitim vermeye hazır. Rektör Yılmaz, yeni öğrencilerin 12 bin 900 kadarının kayıt yaptırdığını belirtti ve ekledi: "2 Ekim'de ilk dersler başlayacak. Kampüsümüzde 45 bin civarında öğrenci bulunuyor. Bu öğrencilerin 21 bin kadarı ön lisans, 6 bin 500 ise lisansüstü öğrencisi."

Dünya Genelinden Misafirler

Bursa Uludağ Üniversitesi, 7 binin üzerinde misafir öğrenciye de ev sahipliği yapıyor. Rektör Yılmaz, bu öğrencilerin dünyanın dört bir yanından geldiğini ve 130 farklı ülkeden geldiklerini açıkladı. Üniversitenin uluslararası bir çekim merkezi olduğunu vurguladı.

Konaklama İmkanları

Yılmaz, kampüs içinde 10 binin üzerinde konaklama imkanı bulunduğunu ifade ederek, "Öğrencilerimizin dörtte biri kredi yurtlar kurumunda kalıyor. Bursa Uludağ Üniversitesi öğrencileri için barınma sıkıntısı yaşanmıyor." dedi.

Araştırma Üniversitesi Olarak Parlıyor

Prof. Dr. Yılmaz, Bursa Uludağ Üniversitesi'nin 2021 yılından bu yana araştırma üniversiteleri arasında yer aldığını da belirtti. Üniversitenin akademik başarılarına vurgu yaparak, başarılı bir geleceğe doğru emin adımlarla ilerlediklerini söyledi.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Makalepark.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.