Çalışanlara müjde! Maaşlara %60 zam geldi!

Çalışanlara müjde! Maaşlara %60 zam geldi!
Çalışanlara müjde! Maaşlara %60 zam geldi!

Maaşlara Yüzde 60 Zam! Çalışanları Sevindiren Gelişme

Maaş Zamları Kesinleşti!

Ağustos ayı boyunca devam eden toplu iş sözleşmeleri sonucunda maaşlara yapılacak olan zamlar netlik kazandı. Özellikle kamu çalışanları ve emekliler için 2024 yılının ilk yarısında geçerli olacak %15'lik maaş artışı kararlaştırıldı.

calisanlara-mujde-maaslara-60-zam-geldi.jpg

Zam Bekleyişinde Son Aşama

Milyonlarca çalışan ve emekli, Temmuz ve Ağustos aylarındaki enflasyon oranlarını göz önünde bulundurarak Ocak ayı maaş zammını merakla bekliyor. Bu dönemde maaş artışları, enflasyonun etkisi göz önünde bulundurularak titizlikle planlanıyor ve uygulanıyor. Bu süreçte yeni toplu iş sözleşmeleri imzalanıyor ve kamuoyuyla paylaşılıyor.

%60 Zam Kararı!

Hizmet İş Sendikası ve Yerköy Belediyesi arasında gerçekleştirilen bir toplu iş sözleşmesi ile çalışanların maaşlarına %60 oranında zam yapılacağı duyuruldu. Sözleşme ile ilgili konuşan Hizmet İş Sendikası Yozgat Şube Başkanı Ferman Zararsız, Yerköy Belediye Başkanı Ferhat Yılmaz ve katkı sağlayan herkese teşekkür etti. Zararsız, bu zam kararının enflasyonun olumsuz etkilerini dengelemek için büyük önem taşıdığını vurguladı.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Makalepark.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.