Çin Yeni Bir Ölümcül Deneyin Peşinde! 2. Covid Vakası Olacak Mı?

Çin Yeni Bir Ölümcül Deneyin Peşinde! 2. Covid Vakası Olacak Mı?
Çin Yeni Bir Ölümcül Deneyin Peşinde! 2. Covid Vakası Olacak Mı?

Pekin Kimyasal Teknoloji Üniversitesi'nin yürüttüğü araştırmaya göre, Çin'in Covid-19 benzeri ölümcül bir virüsle laboratuvar deneyleri yaptığı ortaya çıktı. İddialara göre bu virüs, 2017 yılında Covid salgını öncesinde keşfedilmişti.

Çin, Ölümcül Virüsle Yüzde Yüz Öldürme Oranına Sahip Deney Yapıyor! Uzmanlar Çılgınlığın Durdurulması İçin Çağrıda Bulunuyor..

Çinli bilim insanları, farelerde yüzde 100 öldürme oranına sahip "GX_P2V" adlı ölümcül bir virüs üzerinde çalışıyor. Araştırmacılara göre, virüs laboratuvar ortamında genetik olarak insanlara benzeyecek şekilde tasarlanmış farelerin beyinlerini hedef alıyor.

Farelerin enjekte olduktan sonra beş gün içinde önemli ölçüde kilo kaybettikleri, uyuştukları ve gözlerinin beyaza döndüğü gözlemlendi. Sadece sekiz gün sonra fareler öldü. Virüs, akciğerlere, kemiklere, gözlere, soluk borusuna ve beyine bulaşarak hayvanlarda şiddetli beyin enfeksiyonuna neden oldu.

Araştırmacılar, "GX_P2V"nin "Sars-CoV-2"ye benzer olduğunu ve 2017'de Covid salgını öncesinde zaten keşfedildiğini belirtiyor. Ancak, çalışmanın sonuçları insanları nasıl etkileyebileceği hakkında bilgi içermiyor.

Araştırma ekibi, corona virüsle enjekte olmuş farelerde ölüm oranının yüzde 100 olduğunu bildirdi. Uzmanlar, bu tür deneylerin bilimsel açıdan anlamsız olduğunu ve "bu çılgınlığın durdurulması" gerektiğini ifade ediyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Makalepark.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.