Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Dünya Bankası Başkanı Banga ile görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Dünya Bankası Başkanı Banga ile görüştü
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Dünya Bankası Başkanı Banga ile görüştü

Dünya Bankası Türkiye'ye Büyük Yatırım

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 18'inci G20 Liderler Zirvesi sırasında Hindistan'ın başkenti Yeni Delhi'de Dünya Bankası Başkanı Ajay Banga'yı ağırladı. Bu kritik görüşme, Türkiye'nin Dünya Bankası ile olan güçlü bağlarını ve gelecekteki iş birliklerini ele aldı.


Türkiye ve Dünya Bankası: Köklü Bir İlişki

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Banga'yı yeni görevi nedeniyle tebrik ederken, Türkiye'nin Dünya Bankası ile köklü ilişkilerine vurgu yaptı. Özellikle "asrın felaketi" olarak anılan olay sonrası Dünya Bankası'nın sağladığı destekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.


Dev Yatırım, Türkiye Fonu

Kabulde, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Dünya Bankası Grubu'nun Türkiye için oluşturduğu 17 milyar dolarlık fonun 18 milyar dolar daha ilave edilerek 35 milyar dolara çıkarılmasını memnuniyetle karşıladıklarını belirtti. Bu dev fon, deprem bölgesinin yeniden inşasından istihdam ve üretime uzanan uzun vadeli yatırımlara dönüştürülecek.


Geleceğe Dönük İş Birliği

Yatırımların tamamının, özellikle deprem bölgesinin yeniden inşasına odaklanarak istihdam ve üretime yönlendirilmesi planlanıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Dünya Bankası ile gelecekteki iş birliklerinin daha da derinleşeceğine inandığını ifade etti. Türkiye, bu yeni yatırım fırsatlarıyla ekonomik büyümesini hızlandırmaya ve kalkınmaya devam edeceğe benziyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Makalepark.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.