Dijital öğretmenler projesi! Yeni dönemde dijital okuryazarlık becerilerine odaklanın!

Dijital öğretmenler projesi! Yeni dönemde dijital okuryazarlık becerilerine odaklanın!
İlkokul ve ortaokul öğretmenlerini dijital okuryazarlık konusunda desteklemeyi amaçlayan Dijital Öğretmenler projesi, 2023 sonbahar eğitim dönemi için başvuruları kabul etmeye devam ediyor.

Dijital Öğretmenler Projesi ve Yeni Dönem Başvuruları

Dijital Öğretmenler projesi, ING Türkiye, Habitat Derneği ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) iş birliğiyle gerçekleştiriliyor. İlkokul ve ortaokul öğretmenlerini dijital okuryazarlık becerilerini geliştirmeye teşvik eden bu proje, 2023 sonbahar eğitim dönemi için başvuruları almayı sürdürüyor. Proje, öğretmenlerin dijital dönüşümün önemli bir parçası olmalarını ve kazandıkları dijital yetenekleri öğrencilere aktarmalarını amaçlamaktadır. Ödüllü proje, 2020 yılında başlamış ve bugüne kadar 6 bin öğretmene ulaşmıştır. Yeni dönemde ise 1000 öğretmene daha eğitim verilecektir.

Yeni Dönemde Neler Değişiyor?

Yeni dönemde Dijital Öğretmenler projesi, Türkiye'nin farklı illerindeki devlet okullarında çalışan ilkokul ve ortaokul öğretmenlerine yönelik devam ediyor. Başvurular, 10 Eylül 2023 tarihine kadar dijitalogretmenler.com sitesi üzerinden alınacak. Özellikle deprem bölgesinde yer alan ve depremden etkilenen öğretmenler, başvurularında öncelikli olarak değerlendirilecektir. Bu şekilde, deprem etkisine maruz kalan öğretmenlerin eğitimlerinin aksamadan devam etmesine katkı sağlanacaktır.

Projenin İki Aşaması

Dijital Öğretmenler projesi, iki aşamadan oluşmaktadır. İlk aşamada, ODTÜ uzmanları tarafından sunulan eğitimlerle öğretmenlerin dijital yetkinlikleri artırılacak. Ekim-Kasım 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilecek bu aşamada, dijital vatandaşlık ve güvenlik, etkili sunum hazırlama, yaratıcılık ve görsel tasarım, eleştirel düşünme, ölçme ve değerlendirme konularında 5 haftalık çevrim içi eğitim verilecek. Aynı zamanda, öğretmenlere uygulamalı yapay zeka araçlarını kullanma konusunda da eğitim verilecektir. İlk aşamayı başarıyla tamamlayan 100 öğretmene ise sanal ve artırılmış gerçeklik konularında ileri seviye eğitim sunulacaktır.

Başvuruları Kaçırmayın!

Eğer siz de ilkokul veya ortaokul öğretmeniyseniz ve dijital okuryazarlık alanında kendinizi geliştirmek istiyorsanız, Dijital Öğretmenler projesine başvurmayı unutmayın! Başvurular, 10 Eylül 2023 tarihine kadar devam edecek. Temel bilgisayar bilgilerine sahip olan tüm öğretmenler projeye başvurabilirler. Bu fırsatı kaçırmayarak, dijital dünyada daha etkili bir öğretmen olma yolunda adım atabilirsiniz.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Makalepark.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.