Diyanet İşleri Başkanlığı görev ve çalışma yönetmeliğinde hangi değişiklikler yapıldı?

Diyanet İşleri Başkanlığı görev ve çalışma yönetmeliğinde hangi değişiklikler yapıldı?
Diyanet İşleri Başkanlığı görev ve çalışma yönetmeliğinde hangi değişiklikler yapıldı?

Diyanet İşleri Başkanlığı Görev ve Çalışma Yönetmeliği Güncellemesi

Görev ve Çalışma Yönetmeliğinde Değişiklikler Neler?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanan Diyanet İşleri Başkanlığı Görev ve Çalışma Yönetmeliği'nde bazı önemli değişiklikler yapılmıştır. İşte bu değişikliklerin özeti...

Sürekli Kurullar ve Diyanet Akademisi

Dördüncü Bölümün başlığı "Sürekli Kurullar ve Diyanet Akademisi" olarak değiştirilmiştir.

Diyanet Akademisi

Yönetmelik kapsamında Diyanet Akademisi'nin görevleri, 31/5/2023 tarihli ve 32207 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Diyanet Akademisi Görev ve Çalışma Yönetmeliği'nde belirtilen görevleri yerine getirmek şeklinde tanımlanmıştır.

diyanet-isleri-baskanligi-gorev-ve-calisma-yonetmeliginde-hangi-degisiklikler-yapildi.jpg

İhtida İle İlgili Faaliyetler

Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nün görevleri arasında "Yurt içinde ihtida ile ilgili faaliyetler yürütmek, ihtida edenlere yönelik işlemleri takip etmek ve ihtida belgelerine ilişkin kayıtları tutmak" maddesi eklenmiştir.

Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü Görevleri

Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nün görevleri arasına, Kur'an kursları için bina, araç-gereç gibi ihtiyaçlar ile öğretici ve diğer personel ihtiyacını tespit etmek, temini için gerekli çalışmaları yapmak, yurt dışından gelen öğrencilerin Kur'an kurslarında eğitilmeleri ile ilgili iş ve işlemleri yürütmek, Kur'an eğitim merkezlerinin açılacağı yerlerin belirlenmesi ve açılışı ile ilgili iş ve işlemleri yürütmek gibi maddeler eklenmiştir.

Yaygın Din Eğitimi Faaliyetleri

Yaygın din eğitimi faaliyetleri kapsamında 4-6 yaş grubu çocuklara, gençlere ve yetişkinlere yönelik eğitim programlarının hazırlanması ve güncellenmesi görevi Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü'ne verilmiştir.

Uzaktan Eğitim

Yönetmelik, uzaktan eğitim uygulamalarını geliştirmek üzere ilgili kurum, kuruluş ve birimlerle çalışmalar yapma görevini Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü'ne vermiştir.

Bu güncellemelerle Diyanet İşleri Başkanlığı Görev ve Çalışma Yönetmeliği'nde önemli değişiklikler yapılmış ve Diyanet İşleri Başkanlığı'nın görev alanlarına yeni sorumluluklar eklenmiştir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.