Dolar yatırımcılarına müjde! Doların geleceği ve altın fiyatları hakkında bilmeniz gerekenler

Dolar yatırımcılarına müjde! Doların geleceği ve altın fiyatları hakkında bilmeniz gerekenler
Dolar yatırımcılarına müjde! Doların geleceği ve altın fiyatları hakkında bilmeniz gerekenler

Doların Dalgalanmasında Neler Oluyor?

Dolara yatırım yapmayı düşünenler için kritik bir dönemdeyiz. Rusya ile Ukrayna arasındaki savaşın başlaması, dolar kurunda büyük bir dalgalanmanın habercisi oldu. İlk büyük yükselişini 17 Aralık 2021'de yaşayan dolar, o tarihte 17 TL'ye kadar çıktı. Geçen yılın haziran ayından temmuz ayına kadar uzun bir süre 18-19 TL arasında seyreden dolar, şu an itibariyle 27 TL'ye kadar yükseldi.

Dolar Ne Zaman Düşecek?

Uzun bir süredir beklenen bu sınırın üzerinde seyreden doların, seçim sonrasında hızla yükselişe geçtiği aşikar. Peki, gelecekte dolar ne olacak? Uzmanlar, doların 30, 35 TL'yi aşacağını ve hatta 45 TL'yi bulabileceğini öngörüyor. Konuyla ilgili yapılan açıklamada, "Dolar bugün de yarın da 27 TL'yi aşacak ve daha sonra istenilen hedefe doğru hareket edecektir. Dolar endeksi bir süredir yükselişini sürdürüyor ve bu dönemde denge zayıf kalıyor. Avrupa'nın yanlışlıkla uzlaşmacı bir açıklama yapması durumunda faiz indiriminin sinyali ortaya çıkabilir, bu da parite değerlerinin düşmesine neden olabilir. Türkiye açısından olumsuz bir durum" dedi.

dolar-yatirimcilarina-mujde-dolarin-gelecegi-ve-altin-fiyatlari-hakkinda-bilmeniz-gerekenler.jpg

Altın Fiyatlarında Yükseliş Devam Edecek!

Doların yanı sıra altın fiyatları da yatırımcıları sevindiriyor. 2024 yılında altın fiyatlarının eski ihtişamına döneceğini öngörülüyor. ONS altın fiyatının 2.300 dolar seviyelerine ulaşacağını ve gram altının 2.500 TL'yi aşabileceğini açıkladı. Hem altında hem de dolar kurunda yatırım yapanlar için olumlu bir haber.

Dolar ve altın piyasalarındaki bu gelişmeleri yakından takip etmek önemli. Unutmayın ki her yatırım kararınızı dikkatli bir şekilde değerlendirmelisiniz.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Makalepark.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.