Emeklilere bayram ikramiyesi geliyor! İşte tüm detaylar!

Emeklilere bayram ikramiyesi geliyor! İşte tüm detaylar!
Emeklilere bayram ikramiyesi geliyor! İşte tüm detaylar!

Emeklilere Bayram İkramiyesi Müjdesi

Emekli İkramiyelerinde Artış Olacak mı?

Emekli vatandaşları sevindiren bir haber geldi! Emekli ikramiyelerinde artış mümkün mü? Türkiye Emekliler Derneği Genel Başkanı Kazım Ergün, bayram ikramiyeleriyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Ergün, bu konuyla ilgili şunları söyledi: "Maaş artışlarının yanında bayram ikramiyelerinin de artması gerekiyor. Cumhuriyetin 100. senesi sebebiyle emeklilere verileceği söylenen 5 bin TL ikramiye ek gelir için önem taşıyor."

Zamlı Maaş Beklentisi

Emekli vatandaşlarımız, hükümet yetkilileri tarafından yapılan açıklamalar doğrultusunda Ekim ayında zamlı maaş bekliyor. Ancak zammın Kasım veya Aralık ayında yapılmasıyla ilgili çıkan iddialar kaygı ve tepkiye yol açıyor.

emeklilere-bayram-ikramiyesi-geliyor-iste-tum-detaylar.jpg

Bayram ikramiyeleriyle ilgili yapılan araştırmalara göre, 2018 yılında ilk kez verilen 1000 TL ikramiyeyle emekliler, 190 TL gramla 24 ayar altın alabiliyorlardı. Eğer o tarihteki alım gücü hala geçerli olsaydı, bayram ikramiyelerinin bugün 2 bin TL değil, 9 bin TL olması gerekecekti. Bu nedenle emekli bayram ikramiyelerinin alım gücünün, 2018 yılındaki değere geri dönmesi önem arz ediyor.