Ev sahipleri ve kiracıları ilgilendiren o büyük değişiklik! Tüm detaylar

Ev sahipleri ve kiracıları ilgilendiren o büyük değişiklik! Tüm detaylar
Milyonlarca ev sahibi ve kiracıyı ilgilendiren son dakika gelişmesi! Kira sözleşmeleri artık e-Devlet üzerinden yapılacak. Detayları öğrenmek için okumaya devam edin.

Eylem Planı ile Yeni Uygulama Geliyor

Ev sahipleri ve kiracılar için büyük bir değişiklik kapıda. Kira sözleşmeleri artık e-Devlet platformu üzerinden yapılacak. Bu önemli karar, Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından duyuruldu. Kayıtdışılığı engellemeyi hedefleyen bu adım, ev sahipleri ve kiracılar için büyük bir kolaylık olacak.

2024'e Kadar Tamamlanacak

Hazine ve Maliye Bakanlığı, 291 kurum ve kuruluşla işbirliği yaparak 900 öneriyi değerlendirdi ve "Kayıt Dışı Ekonomiyle Mücadele Eylem Planı"nı hayata geçirdi. Bu plan, rekabet gücünü artırmayı, vergi kaybını azaltmayı ve gelir dağılımını daha adil hale getirmeyi amaçlıyor. Uygulama çalışmaları 2024 yılı sonuna kadar tamamlanacak.

Bu önemli değişiklik, ev sahipleri ve kiracılar için daha şeffaf ve kolay bir kira sözleşmesi süreci sunmayı hedefliyor. Artık kira sözleşmelerini e-Devlet üzerinden yapmak için hazırlıklı olun!

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Makalepark.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.