EYT çözümü torba yasada! Staj ve çıraklık mağduriyetine son!

EYT çözümü torba yasada! Staj ve çıraklık mağduriyetine son!
EYT çözümü torba yasada! Staj ve çıraklık mağduriyetine son!

EYT Sorununa Çözüm Geliyor mu?

Torba Yasada EYT İçin Önemli Adımlar Atılıyor!

Türkiye'de Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) olarak bilinen vatandaşların yaşadığı mağduriyetler, sonunda çözüme kavuşabilir. Gelen bilgilere göre, Torba Yasada EYT'ye çözüm getirecek maddelerin yer alması planlanıyor.

EYT Nedir?

EYT, çalışan vatandaşların emeklilik hakkını kazanmalarına rağmen prim günü veya yaş şartlarına takıldıkları ve emekli olamadıkları bir sorunu ifade eder. Özellikle stajyerlik ve çıraklık dönemlerinde sigortası bulunan ancak SGK'ya ilk giriş tarihi sayılmadığı için emekli olamayan vatandaşlar bu durumdan etkilenir.

eyt-cozumu-torba-yasada-staj-ve-ciraklik-magduriyetine-son.jpg

Staj ve Çıraklık Mağduriyeti Son Bulabilir!

Torba Yasada EYT ile ilgili yapılacak düzenlemelerin, bu mağduriyetleri giderebileceği ve stajyer ve çıraklık dönemlerinde sigortası bulunan vatandaşların da bu düzenlemelerden faydalanabileceği öngörülüyor. Türkiye'deki EYT sorununa yönelik atılacak bu adım, birçok vatandaş için umut kaynağı olabilir.

EYT konusundaki gelişmeleri yakından takip ederek, emeklilik hayallerine bir adım daha yaklaşan vatandaşlar için önemli bir dönemece şahitlik edebiliriz.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Makalepark.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.