EYT için kritik gelişme! Erken emeklilik tarihi belli oldu!

EYT için kritik gelişme! Erken emeklilik tarihi belli oldu!
EYT için kritik gelişme! Erken emeklilik tarihi belli oldu!

Erken Emeklilik Düzenlemesi! EYT'de Büyük Sürpriz!

Kimler EYT Düzenlemesinden Yararlanabilecek?

Türkiye'de emeklilik hayali kuran birçok çalışan, uzun süredir EYT (Erken Emeklilik) düzenlemesinin hayata geçirilmesini bekliyordu. Ancak bu düzenleme, 2000-2004 ve 2008 gibi yıllarda sigorta girişi olanları kapsamıyor ve bu kişiler emeklilik hayallerini ertelemek zorunda kalmıştı. Ancak şimdi büyük bir sürpriz var.

Yeni Erken Emeklilik Düzenlemesi Geliyor!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, yeni bir erken emeklilik düzenlemesi yolda. Bu düzenleme, meclisin açılmasıyla birlikte torba yasa olarak hayata geçirilecek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mayıs ayında bu yeni düzenlemeyle ilgili ilk bilgileri verdi. Yeni düzenleme, yaş ve prim şartlarını kaldırarak, bir anlamda prim indirimi yapacak gibi görünüyor. Yaklaşık 1800 gün prim indirimi yapılması durumunda vatandaşlara en az 5 yıl erken emeklilik imkanı sağlayacak. Bu sayede emeklilik yaşı da 50’ye kadar gerileyebilir. Ancak bu düzenlemenin ayrıntıları resmi açıklamalarla netleşecektir.

eyt-icin-kritik-gelisme-erken-emeklilik-tarihi-belli-oldu.jpg

Ekim Ayında Meclis'te Kabul Edilecek!

Şu anda milyonlarca vatandaş, yeni erken emeklilik düzenlemesinin hayata geçmesini bekliyor. Erken emeklilik düzenlemesi için tarihler artık netleşmeye başlıyor. En geç Ekim ayında, erken emeklilik düzenlemesi Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne (TBMM) sunulacak ve kabul edilecek. Bu, özellikle Bağ-Kur sigortalıları dahil olmak üzere birçok vatandaş için erken emeklilik kapılarını aralayacak. Erken emeklilik düzenlemesi, tahminlere göre 15 Ekim gibi bir torba yasa içinde meclise sunulacak. Bu torba yasa içinde, erken emeklilik düzenlemesinin yanı sıra emeklilere ve memurlara maaş zammı, taşeron işçilere kadro, öğretmenlere ek ödeme ve 3.600 ek gösterge düzenlemelerinin de yer alması bekleniyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Makalepark.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.