Galericiler Araç Satmak İçin Bu Yöntemi Sunuyor! Senetle Araba Almam Mümkün Mü?

Galericiler Araç Satmak İçin Bu Yöntemi Sunuyor! Senetle Araba Almam Mümkün Mü?
Galericiler tarafından kredilerin düşük olması sebebi ile senetli araç satışı devreye giriyor

Son dönemde otomobil piyasasındaki durgunluk ve bankalardan taşıt kredisi almanın zorlaşması, galericileri yeni bir çözüm arayışına itti. Senetle satış, kredi alamayan müşteriler için bir seçenek olarak öne çıkıyor.

Çok sayıda kişinin ilgi gösterdiği u yöntem araba piyasasını canlı tutmaya yetecek gibi görünüyor!

Bankaların Kredi Musluğu Kapandı!

Bankaların taşıt kredilerindeki faiz oranlarının yükselmesi ve Merkez Bankası'nın taşıt kredilerindeki büyüme oranında değişikliğe gitmesi, bankaların kredi verme iştahını azalttı. Bu nedenle taşıt kredisi talebi azalırken, krediye erişimde güçlük yaşanıyor.!

Senetle Araç Satışı Artıyor!

senetle-arac-satisi-artiyor.jpg

Kredi puanı düşük olan ve otomobil sahibi olmak isteyenler, senetle satışı tercih ediyor. Bu yöntem, krediye erişemeyen kişiler için bir alternatif oluşturuyor.

Otomobil fiyatlarının hızla yükselmesi, finansman sağlayan kuruluşlar için mali açıdan dezavantaj oluşturuyor. Bu nedenle senetle satışlarda da gerileme yaşanıyor. Krediye erişemeyen tüketiciler farklı finansman yöntemlerine yöneliyor.

Taşıt Kredisi ve Senetle Satış Faiz Oranları!

Taşıt kredisi başvuruları sıkıntılı bir süreçten geçiyor. Şu anda 10 başvurudan sadece 1 veya 2 tanesi onaylanıyor. Geçmişte ise 10 başvurudan 7 tanesi onaylanabiliyordu. Kredi faiz oranları genellikle %3 ila %4,5 arasında değişiyor.

Senetle satışta da banka kredilerine göre daha yüksek faiz oranları talep edilebiliyor. Ancak içinde bulunulan ekonomik koşullar ve finansman maliyetleri nedeniyle uzun vadeli finansmanın nadiren mümkün olduğunu görmekteyiz.