İzmir ve Ankara İçin Müjde Verildi!

İzmir ve Ankara İçin Müjde Verildi!
İzmir ve Ankara İçin Müjde Verildi!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, İzmir için heyecan verici bir müjdeyle karşımıza çıktı. Bakan Uraloğlu, İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi açılış töreninde yaptığı konuşmada, İzmir'e yüksek hızlı tren müjdesi verdi. "İnşallah İzmir'imizi yüksek hızlı trenle tanıştıracağız. İzmir'den Ankara'ya 3,5 saatte güvenle seyahat etmiş olacağız." dedi.

Bakan Uraloğlu İzmir-Ankara Yüksek Hızlı Tren Müjdesi Verdi

Bakan Uraloğlu, İzmir Şehir Hastanesi ve Bağlantı Yolları Açılış Töreni'nde yaptığı konuşmada, şehir hastanesi ve bağlantı yollarının kente hayırlı olmasını diledi.

AK Parti'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayının Hamza Dağ olduğunu hatırlatan Uraloğlu, İzmir'in ulaşım ihtiyaçlarına dikkat çekti. Yapılan ve planlanan projeleri sıralayan Bakan, İstanbul-İzmir Otoyolu, Konak tünelleri, Menemen-Aliağa-Çandarlı Otoyolu gibi önemli projeleri tamamladıklarını belirtti.

Uraloğlu, yüksek hızlı tren projesinin ilerleyişinden bahsederek, "İnşallah İzmir'imizi yüksek hızlı trenle tanıştıracağız. İzmir'den Ankara'ya 3,5 saatte güvenle seyahat etmiş olacağız." şeklinde konuştu.

Bakan, İzmir'de gerçekleştirilen 215 milyar liralık ulaşım yatırımını vurgulayarak, çevre yolu ihtiyacı gibi diğer ulaşım gereksinimlerini de göz önünde bulundurduklarını ifade etti. Ayrıca, Sabuncubeli Tüneli'nin tamamlandığını ve bu sayede 15 dakikada İzmir'den Manisa'ya gidilebildiğini söyledi.

Uraloğlu, İzmir'in ihtiyaçlarını bildiklerini ve vatandaşlarla birlikte İzmir'e hizmete devam edeceklerini belirtti.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Makalepark.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.