İZTO yöneticisi, kredi erişiminde zorluklar ve i̇ş dünyasının sıkıntıları!

İZTO yöneticisi, kredi erişiminde zorluklar ve i̇ş dünyasının sıkıntıları!
İzmir Ticaret Odası'nın başkanı, iş dünyasının krediye erişimindeki zorluklara dikkat çekiyor ve bankaların kredi verememekten yakındığını ifade ediyor.

İş Dünyasının Kredi Sorunları, İZTO'dan Açıklama

İzmir Ticaret Odası (İZTO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, iş dünyasının krediye erişiminde yaşadığı sıkıntılara değindi. Özgener, bankaların kredi verme konusunda maruz kaldığı kısıtlamaların iş dünyasını olumsuz etkilediğini vurgulayarak, "Krediye erişimimiz imkansız hale geldi" dedi.

Kredi Kartı Taksitlendirmeleri ve Turizm Sektörü

Kredi kartlarında uygulanan taksitlendirme sürelerinin belirli sektörlerde yurt dışı harcamaları için geçerli olmaması, özellikle turizm sektörünü olumsuz etkilemiş durumda. Havayolları, seyahat acenteleri ve konaklama gibi turizmle ilgili alanlarda kredi kartı taksitlendirmelerinin uygulanmaması, kredi akışını yavaşlatan bir etken olarak öne çıkıyor.

İş İnsanlarından Kredi Alma Zorluğu

Mahmut Özgener, iş insanlarının kredi almak konusundaki zorluklarına da dikkat çekti. Bankaların kredi verme konusundaki sıkıntıları nedeniyle iş dünyasının önemli bir finansman kaynağından mahrum kaldığına işaret etti. İş insanlarının kredi bulma süreçlerinde yaşadığı güçlükler, işlerin devamlılığını tehlikeye sokuyor.

İşler Tehlikede! İş Dünyası Ne Diyor?

İZTO Başkanı, iş dünyasının krediye erişimindeki güçlüklerin işleri tehlikeye soktuğunu ifade etti. Bankaların kredi verememekten yakınan iş insanları, finansman eksikliği nedeniyle projelerini gerçekleştirememe endişesi taşıyor. İş dünyasının bu sıkıntılarına çözüm bulunmazsa, ekonomik büyüme ve istihdam gibi alanlarda olumsuz etkilerin artabileceği öngörülüyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.