Kadrolu öğretmenlerin beklediği ek ders ücreti zamı! Son gelişmeler neler?

Kadrolu öğretmenlerin beklediği ek ders ücreti zamı! Son gelişmeler neler?
Kadrolu öğretmenlerin beklediği ek ders ücreti zamı! Son gelişmeler neler?

Kadrolu Öğretmenlerin Ek Ders Ücreti Beklentisi

Ek Ders Ücretlerine Yapılan Zam

Öğretmenlerin ek ders ücretlerine yapılan son zam sonrasında, kadrolu öğretmenlerin ek ders ücreti beklentileri devam ediyor. Ancak, Ocak 2024'e kadar kadrolu öğretmenlerin ek ders ücretlerine yeni bir zam gelip gelmeyeceği hala belirsizliğini koruyor.

İyileştirmeler Söz Konusu

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, ücretli öğretmenlerin durumunda iyileştirmeler yapılacağını belirtmişti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da 2023-2024 eğitim-öğretim açılışında ücretli ve usta öğretici öğretmenlerin ek ders ücretlerine yüzde 25'lik bir zam yapıldığını açıklamıştı. Ancak kadrolu öğretmenler arasında ek ders ücretlerine yapılan bu zammın eşitlik ilkesine aykırı olduğu ve kendilerine de zam yapılması gerektiği yönünde talepler bulunuyor.

kadrolu-ogretmenlerin-bekledigi-ek-ders-ucreti-zami-son-gelismeler-neler.jpg

Zam Beklentisi

Şu an için ek ders ücretlerine yeni bir zam yapılmasıyla ilgili resmi bir açıklama bulunmuyor. Öğretmenlerin ek ders ücretlerine yapılacak bir zamın, memur zammıyla birlikte 2024 Ocak ayında değerlendirilebileceği belirtiliyor. Ancak, Maliye Bakanlığı'nın ekonomik politikaları nedeniyle bütçe sıkıntısı yaşandığı ve bu tür iyileştirmelerin geleceği tarihin belirsiz olduğu ifade ediliyor. Kadrolu öğretmenlerin zam beklentisi devam ederken, son gelişmeleri takip etmeye devam edeceğiz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.