Konut hayalleri gerçek oluyor! İşte OVP ile ev kampanyası!

Konut hayalleri gerçek oluyor! İşte OVP ile ev kampanyası!
Konut hayalleri gerçek oluyor! İşte OVP ile ev kampanyası!

Orta Vadeli Program (OVP) ile tanışın! Dar gelirli vatandaşlar için konut sahibi olma fırsatları ve konut kredilerine destekler hakkında bilgi alın. Depreme dayanıklı konut projelerine odaklanan bu kampanya, konut hayallerinizi gerçeğe dönüştürebilir!

OVP ile Konut Hayalleriniz Gerçek Mi Oluyor?

Orta Vadeli Program (OVP), dar gelirli vatandaşlar için konut sahibi olma fırsatlarını artırmayı ve konut kredilerinde destekler sunmayı amaçlıyor. Peki, bu programın sunduğu olanaklar nelerdir ve kimler bu fırsatlardan yararlanabilir?

Konut Kredileri ve İlk Kez Ev Sahibi Olacaklara Destek

OVP, ilk kez ev sahibi olmak isteyenlere kamunun sağladığı konut kredileriyle destek veriyor. Bu krediler, dar ve orta gelirli vatandaşlar için uygun fiyatlı ve belirli standartlarda olan yeni konut projelerine yönlendiriliyor. Bu sayede daha fazla insan, uygun koşullarda konut sahibi olma şansı elde edebilir.

Deprem Bölgelerine Özel Projeler ve Güvenli Konutlar

OVP, 6 Şubat depremlerinden etkilenen bölgelerde depremin neden olduğu hasarların giderilmesine öncelik veriyor. Afet konut üretim süreçleri iyileştirilerek, maliyet etkin afet konutları üretimi teşvik ediliyor ve geri ödeme sistemleri gözden geçiriliyor. Bu önlemlerle, depreme karşı daha güvenli konutlar inşa edilmesi hedefleniyor.

Kentsel Dönüşüm ve Afetlere Karşı Dirençlilik Artıyor

OVP, kentsel dönüşüm çalışmalarını hızlandırmayı ve şehirleri afetlere karşı daha dirençli hale getirmeyi amaçlıyor. Hazine taşınmazları rezerv alan ilan edilerek uygulayıcı kuruluşlara devredilecek. Ayrıca mekânsal planlarda afetlere karşı dirençliliği artırmaya yönelik düzenlemeler yapılacak ve afet riski yüksek bölgelerde yeni endüstriyel gelişim alanları ve lojistik hatları oluşturulacak. Tüm illerde mikro ölçekte afet risk analizleri yapılacak ve afete dayanıklı yerleşim yerleri tercih edilecek.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.