Kültür ve Turizm Bakanlığı personel alımlarını duyurdu

Kültür ve Turizm Bakanlığı personel alımlarını duyurdu
Kültür ve Turizm Bakanlığı personel alımlarını duyurdu

Kültür ve Turizm Bakanlığı, güvenlik görevlisi alacak. Alımlar Türkiye'nin 46 ilinde, belirlenen genel ve özel şartlara göre yapılacak. Başvurular 15-29 Ocak tarihleri arasında e-Devlet, Kültür ve Turizm Bakanlığı Kariyer Kapısı üzerinden yapılabilir.

Adayların Türk vatandaşı, 18-35 yaş arası, askerlikle ilişiği olmayan, adli sicili temiz, 657 Kanun'un şartlarına uygun, KPSSP93 veya KPSSP94 puanına sahip, sağlıklı ve boy-kilo orantılı olmaları gerekiyor.

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI PERSONEL ALIMLARINI DUYURDU

Başvuru nitelikleri: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 18 yaşını tamamlamış ve 35 yaşını aşmamış olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Askerlik durumu itibarıyla herhangi bir engelinin bulunmaması (erkek adaylar için), 657 sayılı Kanun'un 48. maddesinde yer alan şartları taşımak, Adli sicil kaydının temiz olması.

Ön lisans veya lise mezunu olmak, 2022 KPSS B grubu sınavından KPSSP93 veya KPSSP94 puan türlerinden belirlenen asgari puanı almış olmak, Güvenlik görevlisi olarak çalışabilecek sağlık durumuna sahip olmak, Güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak, Boy ve kilo şartlarına uymak. Alım yapılacak pozisyonlar erkek ve kadın adaylar için ayrı kategorilerde belirlenmiştir ve her kategori için ayrı kontenjanlar ayrılmıştır.

Başvurular, e-Devlet üzerinden Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın Kariyer Kapısı aracılığıyla alınacaktır. Başvuru süreci ve detayları, Bakanlığın resmi web sitesinde yer alan duyurular bölümünde paylaşılmıştır.

Kaynak:Haber Merkezi

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Makalepark.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.