Kültür ve Turizm Bakanlığı yeni duyurusunu yaptı işe alımlar var

Kültür ve Turizm Bakanlığı yeni duyurusunu yaptı işe alımlar var
Kültür ve Turizm Bakanlığı yeni duyurusunu yaptı işe alımlar var

Kültür ve Turizm Bakanlığı, temizlik görevlisi pozisyonları için toplam 232 yeni personel alımı yapacağını duyurdu.

Bu fırsat, kamu hizmetlerindeki temizlik işlerine önem veren adaylar için mükemmel bir şans sunuyor.

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI YENİ DUYURUSUNU YAPTI İŞE ALIMLAR VAR

Başvuru Şartları: Türk vatandaşlığına sahip olmak, 18 yaşını doldurmuş, 35 yaşını geçmemiş olmak, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun ilgili maddelerine uygun olmak, Askerlik görevini tamamlamış veya muaf olmak (erkek adaylar için), Herhangi bir ceza hükümlülüğü bulunmamak.

Özel Gereksinimler: En az lise mezunu olmak, 2022 yılı KPSS B grubu KPSSP94 puan türünden minimum 60 puan almış olmak, Temizlik konusunda en az 90 günlük deneyime sahip olmak, Temizlik işlerini yerine getirebilecek sağlık durumuna sahip olmak. Başvuru Süreci:
Başvurular 15 Ocak ile 29 Ocak 2024 tarihleri arasında e-Devlet sistemi üzerinden alınacak. Her aday yalnızca bir pozisyona başvuruda bulunabilir. Gerekli dokümanlar elektronik ortamda yüklenecek.

Sözlü Sınav: Sözlü sınav, adayların mesleki yeterliliklerini, genel bilgilerini ve ifade becerilerini ölçecek. Sınavın yeri ve zamanı Bakanlığın resmi internet sitesinden ilan edilecek. Başarılı adaylar Türkiye'nin dört bir yanındaki pozisyonlarda görev yapacaklar. Yerleştirme, adayların tercihleri ve Bakanlığın ihtiyaçları göz önünde bulundurularak yapılacak. Detaylar ve daha fazla bilgi için, Bakanlığın resmi internet sitesi ziyaret edilebilir ve detaylı kılavuz incelenebilir.

Detaylı Bilgi Kılavuzu: https://makalepark.com/d/file/kulturbakanligi1629-detaylar-icin-tikla.pdf

Kaynak:Haber Merkezi

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Makalepark.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.