Mahalli idareler seçimi için adres değişikliği zorunlu mu? Son tarih 1 Ekim!

Mahalli idareler seçimi için adres değişikliği zorunlu mu? Son tarih 1 Ekim!
Mahalli idareler seçimi için adres değişikliği zorunlu mu? Son tarih 1 Ekim!

#Mahalli İdareler Seçimi İçin Adres Değişikliği Zorunlu mu? Son Tarih 1 Ekim!

Meta Açıklama: Mahalli idareler seçimi için adres değişikliği yapmış vatandaşlar için önemli hatırlatma! Oy kullanmak için son tarih 1 Ekim 2023.


Adres Değişikliği Yapan Vatandaşlara Önemli Hatırlatma

Mahalli İdareler Seçimi Yaklaşıyor!

Mahalli idareler seçimleri için adres değişikliği yapmış olan vatandaşların dikkatine! 31 Mart 2024'teki mahalli idareler seçimlerinde oy kullanabilmek için 1 Ekim 2023'e kadar adres bildirimlerinizi yapmanız gerekiyor. Bu önemli tarihi hatırlatma Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın tarafından yapıldı.

Depremler Sonrası Adres Değişikliği

Akın, yazılı açıklamasında, 6 Şubat 2023 tarihinde yaşanan depremler nedeniyle 11 ilde birçok vatandaşın adres değişikliği yapmak zorunda kaldığını belirtti. Özellikle büyükşehir belediyelerine bağlı olarak farklı şehirlere taşınan vatandaşların adres değişikliği bildirimi yapmamış olabileceğine dikkat çekti.

mahalli-idareler-secimi-icin-adres-degisikligi-zorunlu-mu-son-tarih-1-ekim.jpg

Oy Kullanmak İçin Adres Bildirimi Şart

Adres değişikliği yapmış olan seçmenlerin, oy kullanabilmeleri için adres bildirimi yapmaları gerektiğini belirten Akın, bu bildirimlerin 1 Ocak 2024 tarihinden üç ay önceye kadar yapılması gerektiğini hatırlattı. Bu nedenle, adres değişikliği yapmış olan ve hala bildirimde bulunmamış seçmenler için son tarih 1 Ekim 2023 olarak belirlendi.