Meteorolojiden 20 İle Sel ve Su Baskını Uyarısı Geldi! Tedbirinizi Alın!

Meteorolojiden 20 İle Sel ve Su Baskını Uyarısı Geldi! Tedbirinizi Alın!
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 3 Ekim 2023 tarihinde 20 il için önemli uyarılarda bulundu. İşte haberin detayları…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre; Orta ve Doğu Karadeniz, Güneydoğu Anadolu, Doğu Anadolu ve Akdeniz Bölgesi'nde Sağanak Yağış Bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Orta ve Doğu Karadeniz, Güneydoğu Anadolu, Doğu Anadolu ve Akdeniz bölgelerinde önemli bir hava durumu uyarısı yaptı. Bu bölgeler içerisinde kalan özellikle Hatay, Osmaniye ve Adana illerinde sarı kodlu sağanak yağış beklendiği belirtildi.

Giresun, Rize ve Artvin'de Kuvvetli Yağışlara Dikkat!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Samsun'un doğusu, Ordu ve Trabzon başta olmak üzere bölgenin bazı bölgelerinde kuvvetli yağışların görülebileceğini belirtti.

Aynı zamanda turuncu uyarının yapıldığı Giresun'un doğusu ile Rize ve Artvin kıyılarında da yerel olarak çok kuvvetli ve şiddetli yağışların beklenmekte olduğu belirtildi.

Sarı Kodlu Uyarı 15 İl İçin Geçerli!

meteorolojiden-20-ile-sel-ve-su-baskini-uyarisi-geldi-tedbirinizi-alin.jpg

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 15 il için sarı kodlu sağanak uyarısı yapmıştır. Bu iller arasında; Adana, Diyarbakır, Hatay, Muş, Siirt, Van, Şırnak, Ağrı, Bitlis, Elazığ, Hakkari, Mardin, Batman ve Osmaniye bulunuyor.

Sel ve Su Baskını Riskine Karşı Tedbirli Olun

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bölge sakinlerine sel, su baskını, heyelan, yıldırım, ulaşımda aksama gibi olumsuzluklara karşı tedbirli olmaları çağrısında bulunmuştur. Halkın can ve mal güvenliğini korumak için Meteoroloji uyarılarına dikkat etmeleri önemlidir.