Meteoroloji'den İstanbul dahil 6 kente sağanak uyarısı! İşte o şehirler

Meteoroloji'den İstanbul dahil 6 kente sağanak uyarısı! İşte o şehirler
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından sağanak ve yoğun yağmura karşın 6 il için alarm verildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, ülkemizin kuzey ve doğu kesimlerini etkileyecek olan hava durumu hakkında uyarılarda bulundu. Yapılan uyarı ile birlikte adı geçmekte olan 6 ilde gereken önlemlerin alınması istendi.

Marmara ve Karadeniz Bölgeleri İçin Sağanak Uyarısı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre, Marmara Bölgesi'nde yer alan İstanbul ve Kocaeli illeri ile Karadeniz Bölgesi'nde bulunan Trabzon, Rize ve Artvin'in kıyı kesimlerinde yerel olmak üzere sağanak yağış bekleniyor. Ayrıca, İç Ege, Karadeniz'in iç kesimleri ve İç Anadolu'da ise sabah ve gece saatlerinde yer yer sis ve pus hadisesi yaşanabilir.

Hava Sıcaklığı ve Diğer Bölgeler!

hava-sicakligi-ve-diger-bolgeler.jpeg

Hava sıcaklıkları genel olarak mevsim normalleri civarında seyredecek. İç Anadolu Bölgesi'nde az bulutlu ve açık geçmesi beklenirken, Doğu Karadeniz Bölgesi'nde Trabzon, Rize ve Artvin'in kıyı kesimlerinde yerel olmak üzere sağanak yağışlı hava hakim olacak.

Önemli Şehirlerde Hava Durumu Nasıl Olacak!

  • Ankara, Az bulutlu ve açık
  • İstanbul, Parçalı ve çok bulutlu, yerel sağanak yağışlı
  • İzmir, Az bulutlu ve açık
  • Adana, Parçalı ve az bulutlu
  • Trabzon, Parçalı ve çok bulutlu, yerel sağanak yağışlı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, hava durumu ile ilgili yapılan uyarıları ve tahminleri yakından takip etmek ve gerekli önlemleri almak için vatandaşların dikkatli olmalarını tavsiye ediyor.