Meteoroloji’den Uyarı! Karla Karışık Yağmur Kapıda

Meteoroloji’den Uyarı! Karla Karışık Yağmur Kapıda
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, ülkemizin kuzey ve doğu kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar uyarısı geldi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan analizler neticesinde yurdumuzun farklı kesimlerinde İşte, bugün hava karla karışık yağmur yüzünü göstermeye başlıyor.

Bölgelere göre Hava Durumu

bolgelere-gore-hava-durumu.webp

İstanbul, Kocaeli ve Sakarya çevrelerinde aralıklı sağanak yağış bekleniyor. Bölgenin güney kesimlerinde ise sabah ve gece saatlerinde pus ve yer yer sis görülebilir.

Ege Bölgesi'nde az bulutlu bir gün olacak ancak iç kesimlerde yer yer parçalı bulutlu geçişler yaşanabilir. Sabah ve gece saatlerinde pus ve sis uyarısı dikkat çekiyor.

Akdeniz kıyılarında parçalı ve az bulutlu hava hakim olacak, ancak Hatay kıyı kesimlerinde yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar bekleniyor.

İç Anadolu Bölgesi'nde parçalı az bulutlu bir hava tahmin ediliyor, sabah ve gece saatlerinde pus ve sis görülebilir.

Batı Karadeniz'de kıyı kesimlerinde aralıklı sağanak yağışlar yaşanacak, Sinop çevrelerinde ise yağışlar yer yer kuvvetli olabilir. İç kesimlerde pus ve sis uyarısı mevcut.

Orta ve Doğu Karadeniz'de kıyı kesimlerinde aralıklı sağanak yağışlar görülebilir. Karadeniz'in iç kesimlerinde (1800 metre) karla karışık yağmur ve kar tahmin ediliyor.

Doğu Anadolu Bölgesi'nde doğu kesimlerinde yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar bekleniyor.

Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde de doğu kesimlerinde yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar görülebilir.