Milli Eğitim Bakanlığı Destekleme ve Yetiştirme Kursları Ne Zaman Başlayacak?

Milli Eğitim Bakanlığı Destekleme ve Yetiştirme Kursları Ne Zaman Başlayacak?
Ağustos ayı içerisinde öğretmen belirlenmesi ve öğrenci seçilmesini tamamlayan Milli Eğitim bakanlığı Destekleme ve Yetiştirme Kurslarını okulların açılması ile birlikte başlatmayı planlıyor

Milli Eğitim Bakanlığı Destekleme ve Yetiştirme Kursları Ne Zaman Başlayacak?

2023-2024 Eğitim Öğretim yılının açılması ile birlikte Derslerine takviye isteyen öğrenciler için kendi öğretmenlerince Destekleme ve Yetiştirme Kursları kapsamında ders anlatılacak.

Derste anlayamadığı konuları soruları dersine giren öğretmenle yeniden değerlendirme fırsatı bulan öğrenciler ve ekstra kurs dershane ve özel ders külfetinden kurtulan veliler Destekleme ve Yetiştirme Kurslarından memnun. Ayrıca öğretmenlere de ek ders imkanı sunulmuş oluyor.

Ağustos ayı içiresinde öğretmen seçimi ve öğrenci belirlenmesini tamamlayan Milli Eğitim Bakanlığı Destekleme ve Yetiştirme Kursları ile eğitimde fırsat eşitliği gereği öğrencilerin kurs ortamına ve derslerine takviyeyi ulaşmalarını hedeflemektedir.

Milli Eğitim Bakanlığı, 2023-2024 eğitim ve öğretim yılı destekleme ve yetiştirme kurslarına ilişkin kılavuz hazırlamıştı ve kılavuza göre, Destekleme ve Yetiştirme Kurslarının (DYK) 4 Eylül'de okulların açılması ile birlikte başlayacak. 4 Eylül'de başlayacak olan DYK, 7 Haziran 2024'te sona erecek.

İmkanı olan okullar Destekleme ve Yetiştirme Kurslarını ara tatillerde ve yaz tatillerinde de açabiliyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Makalepark.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.