Milyonları İlgilendiren Açıklama Sonunda Geldi! Bakan Işıhan'dan Maaş Farkları için Tarih

Milyonları İlgilendiren Açıklama Sonunda Geldi! Bakan Işıhan'dan Maaş Farkları için Tarih
Milyonları İlgilendiren Açıklama Sonunda Geldi! Bakan Işıhan'dan Maaş Farkları için Tarih

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıhan, emeklilere yapılan zam oranlarının ardından oluşan aylık farklarla ilgili önemli bir açıklama yaptı. Işıhan, Resmi Gazete'de yayınlanan zam oranlarının ardından emeklilerin aylık farklarının yaklaşık bir hafta içinde hesaplarına yatırılacağını belirtti. Bakan, bu süreçte Sayın Cumhurbaşkanı'na da teşekkürlerini iletti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ev sahipliğinde düzenlenen "Türkiye Yüzyılının Emektarları Çalıştayı"nda konuşan Bakan Işıhan, emeklilerin ekonomik refahı, sosyal refahı, çalışma yaşamı, kültürel miras ve kuşaklararası aktarım gibi 4 ana başlık altında çalışmalar yapacaklarını açıkladı.

Bakan Işıhan, emeklilerin refahının ülkenin refahı olduğunu vurgulayarak, emeklilerin bu refahı en çok hak eden kesim olduğunu ifade etti. Emekliliğin hayatın önemli bir dönüm noktası olduğunu belirten Işıhan, emeklilerin hayatlarını mümkün olan en iyi şartlarda geçirmeleri için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

Işıhan, 2024 yılını "Emekliler Yılı" ilan ettiklerini hatırlatarak, bu kapsamda memur emeklilerine yüzde 49,25 artış sağlandığını ve SSK ile Bağ-Kur emeklilerine de yüzde 37,57 artışın yanı sıra 11,68 puan daha artış yapılarak tüm emekliler için eşitlik sağlandığını belirtti.

Emeklilere verilen zam oranlarından kaynaklanan aylık farkların Resmi Gazete'de yayınlandıktan sonra bir hafta içinde hesaplara yatırılacağını açıklayan Işıhan, bu süreçte Sayın Cumhurbaşkanı'na teşekkürlerini iletti.

Bakan Işıhan, muhalefeti eleştirerek, emeklileri sadece oy deposu olarak gören anlayışa karşı verdikleri hizmetlerle emeklilerin durumunu iyileştirdiklerini ifade etti. Ayrıca, "Emektarlar Programı"nın hayata geçirileceğini ve bu programın emeklilere ekonomik ve sosyal olarak fayda sağlayacak birçok hizmeti içereceğini belirtti. Işıhan, emeklilerin yaşamlarını daha aktif, sağlıklı ve başarılı bir şekilde sürdürebilmelerine katkı sağlamayı hedeflediklerini sözlerine ekledi.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Makalepark.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.