Muhteşem fırsat! TOKİ 81 ilde 250 bin sosyal konut inşaatına başlıyor!

Muhteşem fırsat! TOKİ 81 ilde 250 bin sosyal konut inşaatına başlıyor!
Muhteşem fırsat! TOKİ 81 ilde 250 bin sosyal konut inşaatına başlıyor!

TOKİ'nin Büyük Projesi: 250 Bin Sosyal Konut İnşaatı Başlıyor!

Ömer Bulut Açıkladı: Hangi Şehirlerde ve Ne Zaman?

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), uzun süredir beklenen 250 bin sosyal konut projesini duyurdu. TOKİ Başkanı Ömer Bulut, bu büyük projenin ayrıntılarını paylaştı. İşte projenin detayları ve öne çıkan şehirler:

İnşaat Başlangıç Tarihleri Belli Oldu

TOKİ Başkanı Ömer Bulut, 81 ilde başlayacak olan 250 bin sosyal konut projesine dair merak edilenleri yanıtladı. Projenin inşaat başlangıç tarihlerini açıklayan Bulut, geçtiğimiz yıl kasım ayında başlayan ve 2023 yılı başında tamamlanan kura çekimleri sonrası konut sahibi olacak adayların merakla beklediği inşaat başlama tarihlerini paylaştı.

Deprem Sonrası Yeniden Hayata Geçiyor

Deprem felaketi sonrası ertelenen proje, Samsun, Ankara, İzmir, İstanbul, Trabzon, Ordu ve Giresun gibi şehirlerde 2024 yılından itibaren hızla hayata geçirilecek. Ömer Bulut, "Deprem bölgesinde inşaatlarımız devam ederken diğer şehirlerimizdeki sosyal konut çalışmalarımızı da sürdürüyoruz. 250 bin sosyal konut uygulamasında 50 bin konutun ihalesini tamamladık. İstanbul için de çalışmalarımızı bitirdik ve yılbaşı sonrası temeller atılmaya başlanacak" dedi.

muhtesem-firsat-toki-81-ilde-250-bin-sosyal-konut-insaatina-basliyor.jpg

İnşaatlar Ne Zaman Başlayacak?

Depremin yaralarını sarmak ve konut ihtiyacını karşılamak amacıyla hayata geçirilecek bu büyük proje, 6 Şubat'ta meydana gelen depremin ardından ertelenmişti. Şimdi ise projenin yeniden rayına oturtulduğunu ve inşaatların planlandığı gibi başlayacağı müjdesi verildi.

Ömer Bulut'un açıklamalarına göre, projenin bir parçası olan İstanbul'daki sosyal konutların inşaatına yılbaşı sonrasında başlanacak. Diğer illerde ise 2024 yılı itibarıyla çalışmalar start alacak.

Daha Fazla Bilgi ve Başvuru Şartları

Sosyal konut projeleri hakkında daha fazla bilgi almak ve gelişmeleri takip etmek için TOKİ'nin resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Aynı zamanda başvuru şartları ve konutların özellikleri hakkında detaylı bilgilere de web sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz. Bu muhteşem fırsatı kaçırmayın!

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Makalepark.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.