Necmettin Batırel'den altın yatırımı hakkında tavsiyeler! En uygun zaman nedir?

Necmettin Batırel'den altın yatırımı hakkında tavsiyeler! En uygun zaman nedir?
Necmettin Batırel'den altın yatırımı hakkında tavsiyeler! En uygun zaman nedir?

Altın Piyasasında Yatırımcılar Ne Bekliyor?

Altın piyasası, son dönemde dikkat çekici bir seyir izliyor. Ekonomist Necmettin Batırel, altın fiyatlarının düşüşünü inceledi ve önerilerde bulundu. Ancak yatırımcılar, Ağustos ayı tüketici fiyat endeksi raporunun 13 Eylül Çarşamba günü açıklanmasını bekliyor. Bu rapor, altın ve gümüş piyasalarını kısa vadede etkileyebilir.

ABD'de Durum Nasıl?

ABD'de dolar endeksi 104.96 seviyesinde bulunurken, 10 yıllık ABD tahvil getirileri 4.27 düzeyinde. Altının ons fiyatı ise 1920 dolar seviyelerinde seyrediyor. Bu veriler, altın yatırımı yapmak isteyenler için önemli göstergelerdir.

necmettin-batirelden-altin-yatirimi-hakkinda-tavsiyeler-en-uygun-zaman-nedir.png

Çin'den Gelen Olumsuz Haberler

Çin, dünyanın ikinci büyük ekonomisi olarak ağustos ayında ihracatının yıllık bazda %8,8 düşmesiyle ve dördüncü ay üst üste daralmasıyla olumsuz ekonomik haberlerle gündeme geliyor. Bu da küresel piyasaları etkileyebilir.

Altın Fiyatlarında Önemli Seviyeler

Altın piyasasında dikkat çeken iki seviye var. İlk olarak, 1935 dolarlık direnç seviyesi büyük bir öneme sahip. Eğer bu direnç aşılırsa, altının fiyatı 1950 - 1965 dolar aralığına yükselebilir. Öte yandan, 1915 dolarlık destek seviyesinin kırılmaması da kritik. Gram altının tutarı ise şu anda 1655 lira seviyesinde bulunuyor.

Batırel'den Altın Alımı İçin Tarih Önerisi

Necmettin Batırel, 21 Eylül'deki Para Politikası Kurulu toplantısı sonrasında altın alımı için bir tarih öneriyor. Altın yatırımcıları, Batırel'in bu önerisini dikkate alarak yatırım stratejilerini gözden geçirebilirler.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Makalepark.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.