O şehirde ulaşıma büyük zam! Yüzde 40 zam geldi!

O şehirde ulaşıma büyük zam! Yüzde 40 zam geldi!
Edirne'de toplu ulaşıma yüzde 40 zam geldi! İşte yeni fiyatlar ve detaylar...

Edirne Toplu Ulaşımında Yüzde 40 Fiyat Artışı!

Toplu ulaşıma yapılan yüzde 40'lık büyük zam kararı gündemi salladı. Peki, bu zammın ardından neler değişti? İşte detaylar:

Zam Kararı

Edirne'de toplu ulaşım için alınan yüzde 40'lık zam kararı ile birlikte taksi açılış ücreti tam 28 TL'ye yükseldi. İndi bindi ücreti ise 60 TL olarak belirlendi. Bu zammın ardından ETUS şehir içi toplu ulaşım ücretleri de değişti. Öğrenciler artık 11 lira 90 kuruş, yetişkinler ise 16 lira 80 kuruş ödeyerek toplu ulaşım hizmetinden faydalanacaklar.

Belediye Desteği

Edirne Belediyesi, ETUS'a gelir desteğini araç başına 8 bin 100 lira olarak belirledi. Bu destekle birlikte taksi açılış ücreti ve indi bindi ücretlerindeki yükseliş yaşandı.

Edirne'de toplu ulaşıma yapılan bu büyük zam kararı şehir sakinlerini etkiledi. Yolculuk maliyetleri arttığı için birçok kişi alternatif ulaşım yollarını değerlendirmeye başladı.

Yeni fiyatlarla birlikte Edirne'de toplu ulaşımın nasıl etkilendiği ve bu durumun şehir sakinlerine nasıl yansıdığı yakından takip edilmeye devam ediyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Makalepark.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.