Öğrencilere Vakıflar Genel Müdürlüğü'nden burs fırsatı!

Öğrencilere  Vakıflar Genel Müdürlüğü'nden burs fırsatı!
Öğrencilere Vakıflar Genel Müdürlüğü'nden burs fırsatı!

Vakıflar Genel Müdürlüğü, 2023-2024 eğitim öğretim döneminde ortaöğretim, lise ve yükseköğretim öğrencilerine burs fırsatı sunuyor. Başvurular hakkında tüm detayları öğrenin.

Vakıflar Genel Müdürlüğü Burslarıyla Öğrencilere Destek

Vakıflar Genel Müdürlüğü, yeni eğitim öğretim dönemi için öğrencilere maddi destek sağlayacak. Öğrencilerin eğitim masraflarını karşılamayı amaçlayan bu burslar, eğitimde fırsat eşitliğini korumayı hedefliyor. Vakıflar Genel Müdürlüğü, ortaöğretimden yükseköğretime kadar tüm öğrencilere destek veriyor.

ogrencilere-vakiflar-genel-mudurlugunden-burs-firsati.jpg

Burs Miktarları ve Başvuru Süreci

  • Ortaöğretim öğrencilerine verilecek burs miktarı 750 TL, yükseköğretim öğrencileri için ise 1250 TL olarak belirlendi.
  • Başvurular Ekim ayı itibarıyla başlayacak. Ancak, Vakıflar Genel Müdürlüğü, sahte haberlere itibar edilmemesi konusunda uyarıyor ve tüm duyuruların resmi web sitesi olan www.vgm.gov.tr üzerinden takip edilmesi gerektiğini vurguluyor.

Başvuru Tarihleri

  • Ortaöğrenim Eğitim Yardımı başvuruları 01 Ekim 2023 tarihinde başlayacak ve 15 Ekim 2023 tarihine kadar devam edecek.
  • Yükseköğrenim Bursu ve Yabancı Uyruklu Öğrenci Bursu başvuru tarihleri henüz kesinleşmedi.

Eğitim masraflarınızı kolayca karşılamak ve eğitimde fırsat eşitliğini yakalamak için bu burs fırsatını kaçırmayın. Daha fazla bilgi için www.vgm.gov.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.