Sahil Güvenlik Komutanlığına yeni kamu personelleri alınacak

Sahil Güvenlik Komutanlığına yeni kamu personelleri alınacak
Sahil Güvenlik Komutanlığına yeni kamu personelleri alınacak

Sahil Güvenlik Komutanlığı, 2024'ün başlarında farklı alanlarda uzman erbaş alımı yapacağını duyurdu. Alım süreci 22 Ocak'tan itibaren başlayıp, 1 Şubat'a kadar sürecek.

Alınacak pozisyonlar arasında Topçu, Serdümen, Muhafız, Telsizci, Motorcu, İkmal (Aşçı) ve Kurbağa adam yer alıyor. Adayların Türk vatandaşı olması ve en az lise düzeyinde eğitim almış olması gerekiyor.

SAHİL GÜVENLİK KOMUTANLIĞINA YENİ KAMU PERSONELLERİ ALINACAK

Başvuru süreci, yazılı sınav, sağlık kontrolü, fiziksel kabiliyet testleri ve mülakat aşamalarını içeriyor. Tüm bilgiler ve güncellemeler Sahil Güvenlik Komutanlığı'nın resmi internet sitesinden takip edilebilir.

İşe alım yapılacak branşlar arasında Topçu, Serdümen, Muhafız, Telsizci, Motorcu, İkmal (Aşçı) ve Kurbağa adam gibi pozisyonlar bulunmakta. Başvuru şartları, Türk vatandaşlığı ve en az lise mezuniyeti gibi temel gereksinimlerin yanı sıra, belirli fiziksel ve mesleki yeterlilikleri de kapsıyor. Adaylar, yazılı sınav, sağlık kontrolü, fiziki kabiliyet testleri ve mülakat gibi çeşitli değerlendirme aşamalarından geçecekler. Tüm detaylar ve güncellemeler Sahil Güvenlik Komutanlığı'nın resmi web sitesi üzerinden duyurulacaktır.

Başvuru Kılavuzu: https://makalepark.com/d/file/sahil-guvenlik-komutanligina-yeni-kamu-personelleri-alinacak.pdf

Kaynak:Haber Merkezi

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Makalepark.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.