Sigortacılık ve özel emeklilik düzenlemeye yeni personel alınacak

Sigortacılık ve özel emeklilik düzenlemeye yeni personel alınacak
Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme Kurumu, 2024 için yeni personel alımı yapacak.

Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme Kurumu, 2024 için yeni personel alımı yapacak. 16 Ekim 2023'te yayımlanan 7713 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı ile yurt dışı eğitim kontenjanları belirlenmiştir.

Sigortacılık ve özel emeklilik düzenlemeye yeni personel alınacak

Eğitim ve staj programlarına katılacak memurlar için gerekli hizmet sınıfları, kontenjanlar, eğitim alanları ve süreler yönetmelikte detaylandırılmıştır. Adayların, sigortacılık alanında uzmanlık, ilgili yükseköğrenim, en az 5 yıl tecrübe, disiplin cezası almamış olmak, 40 yaş altı olmak ve yeterli dil bilgisine sahip olması gerekmektedir.

Başvurular 12 Ocak 2024'te başlayıp, 26 Nisan 2024'te sona erecektir ve yalnızca elektronik ortamda kabul edilecektir. Seçilen adaylar tam zamanlı programlarda öğrenim görecek ve eğitimlerini zamanında tamamlamaları beklenmektedir. Eğitim sonrasında memurlar, belirlenen süre içinde görevlerine dönmeli ve kurumun mecburi hizmet şartlarını yerine getirmelidir.

12.01.2024
26.04.2024

BAŞVUR

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Makalepark.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.