SON DAKİKA! Çalışma bakanından asgari ücret açıklaması geldi!

SON DAKİKA! Çalışma bakanından asgari ücret açıklaması geldi!
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan katıldığı bir programda asgari ücrete dair açıklamalarda bulundu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu'nun düzenlediği Çalışma Hayatı İstişare Toplantısı'nda önemli açıklamalarda bulundu.

İşçi ve işverenler arasındaki iş birliğinin vurgulandığı bu açıklamalarda asgari ücretin 2024 yılı için belirleneceği dikkat çekti.

Bakan Işıkhan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı Orta Vadeli Programın ekonominin yol haritasını net bir şekilde ortaya koyduğunu ifade etti.

Refah artışı hedefleniyor!

Bakan Işıkhan, ekonomide birinci önceliklerinin tüm vatandaşların refahını mümkün olan en üst seviyeye çıkarmak olduğunu vurguladı.

Enflasyonun etkileri azaltılacak!

son-dakika-calisma-bakanindan-asgari-ucret-aciklamasi-geldi.jpeg

Aynı zamanda bakan, enflasyonun getirdiği yükü azaltmak için asgari ücrette düzenleme yapmayı düşündüklerini belirtti.

İş dünyasının güçlendirilmesi, işçilerin daha iyi yaşam koşullarına kavuşmalarının desteklenmesi ve sürdürülebilir büyüme için özellikle sosyal diyalogun önemini vurguladı.

İşçi ve İşverene Roller düşüyor!

Bakan Işıkhan, işverenler ve işçilerin aynı gemide yol aldığını ve her iki tarafın da ülkenin refahına katkı sağlamak için önemli roller üstlendiğini ifade etti.

Asgari Ücret Tespit Komisyonu Toplanacak!

Asgari Ücret Tespit Komisyonu için açıklama yapan Işıkhan, yeni yılda geçerli olacak asgari ücreti belirlemek üzere aralık ayında bir araya gelineceğini belirtti.