Son Dakika! Doğalgaz ve Elektrik Desteği!

Son Dakika! Doğalgaz ve Elektrik Desteği!
Son Dakika! Doğalgaz ve Elektrik Desteği!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, ihtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik 4500 TL'lik doğalgaz ve elektrik desteği sunmaktadır. Program, kişi başına düşen hane gelirinin asgari ücretin üçte birinden az olanlara odaklanmaktadır.

Nasıl Faydalanabiliriz?

Kişi başına düşen hane geliri asgari ücretin üçte birinden az olan vatandaşlara yönelik olarak başlatılan bu program kapsamında, 3500 TL'ye kadar doğalgaz desteği ve 1000 TL'ye kadar elektrik fatura desteği sağlanacaktır. Bu sayede destekten yararlanan kişiler toplamda 4500 TL'ye kadar destek alabilecekler.

Başvurular Nasıl Yapılacak?

Elektrik ve doğalgaz fatura desteği için başvurular e-Devlet uygulaması üzerinden gerçekleştirilecek. Başvuru sırasında gelir durumu, kişi sayısı, ikamet yeri gibi bilgiler talep edilecek ve başvurudan sonra yoğunluk sebebiyle birkaç hafta sürebilecek ancak talep incelendikten sonra geri dönüş yapılacaktır.

Kimler Başvurabilir?

Elektrik ve doğalgaz fatura desteği için başvuruda bulunabilmek için şu kriterlere uygun olmak gerekmektedir.

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
  • 18 yaşından büyük olmak
  • Kişi başına düşen hane gelirinin asgari ücretin üçte birinden az olması

Kaynak:Haber Merkezi

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Makalepark.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.