SPK Gıpta Ofis ve Tarkim bitki koruma için onay verdi!

SPK Gıpta Ofis ve Tarkim bitki koruma için onay verdi!
SPK, Gıpta Ofis Kırtasiye ve Promosyon Ürünleri İmalat Sanayi ile Tarkim Bitki Koruma Sanayi'nin hisse senetlerini halka arz etme taleplerini onayladı. İşte detaylar...

Sermaye Piyasası Kurulu, Gıpta Ofis ve Tarkim Bitki Koruma şirketlerinin hisse senetlerini halka arz etmelerine onay verdi. İşte SPK'nın bu kararı ve diğer finansal gelişmeler.

SPK Onayıyla Gıpta Ofis ve Tarkim Bitki Koruma Halka Arz Yolunda!

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Gıpta Ofis Kırtasiye ve Promosyon Ürünleri İmalat Sanayi ile Tarkim Bitki Koruma Sanayi'nin hisse senetlerinin halka arz edilmesi taleplerini onayladı. Bu karar, finansal piyasalarda heyecan yaratıyor.

Diğer Şirketlerden de İyi Haberler Var

SPK'nın haftalık bültenine göre, Naturelgaz Sanayi ve Ticaret, VDF Filo Kiralama, Deniz Finansal Kiralama, Deniz Yatırım Menkul Kıymetler, İş Finansal Kiralama, Trive Yatırım Menkul Değerler, İş Faktoring, QNB Finans Finansal Kiralama, Yapı Kredi Faktoring, Aygaz, Karsan Otomotiv Sanayii ve Ticaret, Nurol Holding ve Türkiye Vakıflar Bankası'nın borçlanma aracı ihracı başvuruları da onaylandı. Bu gelişmeler, finansal piyasalardaki hareketliliği artırmayı hedeflemektedir.

Yatırım Danışmanlığı ve İhraç Belgesi

Türkiye Sermaye Piyasası Kurulu çeşitli kararlar aldı. SPK, Nurol Portföy Yönetimi’ne yatırım danışmanlığı faaliyet izni verilmesi talebini kabul etti. Ayrıca, Arz Gayrimenkul ve Girişim Sermayesi Portföy Yönetimi AŞ Dokuzuncu Girişim Sermayesi Yatırım Fonu’nun kuruluşuna izin verilmesi ve katılma paylarının ihracına yönelik ihraç belgesini onayladı.

Yatırım Hizmetlerinde Düzenlemeler

SPK ayrıca Türkiye’de yerleşik kişilere yurt dışında kaldıraçlı işlem imkanı sunan 25 internet sitesinin erişiminin engellenmesi için gerekli hukuki işlemleri başlatma kararı aldı.

Erişimi Engellenen Siteler

Türkiye’de yerleşik kişilere yönelik olarak internet üzerinden yurt dışında kaldıraçlı işlem yaptıran 25 internet sitesine erişimin engellenmesine karar verildi. Sermaye Piyasası Kurulu bu sitelerin faaliyetlerini durdurmak için gerekli hukuki işlemlerin yapılmasına karar verdi.

İzahname Onayları

SPK, Osmanlı Portföy Yönetimi ve Yapı Kredi Portföy Yönetimi’nin katılma paylarının ihracına ilişkin izahnamelerin onaylanmasını da kabul etti. Bu kararlarla birlikte, söz konusu şirketlerin yatırımcılara sunacakları katılma paylarıyla ilgili bilgilerin uygun bulunduğu belirtilmişti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.