TEV burs başvurusu ve şartları! Üniversite öğrencilerine 9 ay cep harçlığı!

TEV burs başvurusu ve şartları! Üniversite öğrencilerine 9 ay cep harçlığı!
TEV burs başvurusu ve şartları! Üniversite öğrencilerine 9 ay cep harçlığı!

TEV Burs Başvurusu ve Şartları: Üniversite Öğrencilerine 9 Ay Cep Harçlığı!

Öğrencilere Maddi Destek: TEV Bursu Nedir?

Türk Eğitim Vakfı (TEV), üniversite öğrencilerine maddi destek sağlamak amacıyla her yıl düzenlediği burs programıyla dikkat çekiyor. 2023 yılında TEV bursundan yararlanacak öğrencilere aylık 2.500 TL ödeme yapılacak. Peki, bu fırsattan nasıl faydalanabilirsiniz? Başvuru şartları ve detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Başvuru Süresi: 4 Eylül - 24 Eylül

TEV bursu başvuruları için belirlenen tarihler oldukça önemlidir. Başvurular 4 Eylül'de başladı ve 24 Eylül'e kadar sürecek. Bu süre zarfında başvurularınızı tamamlamayı unutmamanız önemlidir. Başvuruların sonuçlarına göre belirlenecek ve uygun görülen ailelere 9 ay boyunca aylık 2.500 TL ödeme yapılacak.

Kimler Başvurabilir?

TEV bursu başvuruları için belirli şartlar bulunmaktadır. Türk vatandaşı olmanın yanı sıra öğrencilerin İstanbul'da ikamet etmeleri gerekmektedir. Ayrıca şehit çocukları, öksüz ve yetim çocuklar da doğrudan başvuruda bulunabilecekler. Bu kriterlere uyum sağlayan başvuru sahipleri, burs programından faydalanabilecekler.

Nasıl Başvurulur?

TEV üniversite bursu başvuruları internet üzerinden yapılmaktadır. Bizzat başvurular kabul edilmemektedir. Başvuru formunda ekonomik durum, eğitim geçmişi, kişisel bilgiler ve diğer ilgili bilgiler eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulmalıdır.

tev-burs-basvurusu-ve-sartlari-universite-ogrencilerine-9-ay-cep-harcligi.jpg

Başvuru Engelleri

Bazı özel durumlar TEV bursuna başvurmayı engelleyebilir. Vakıf üniversitesi öğrencileri, açık öğretim veya uzaktan eğitim öğrencileri, ücretli değişim programlarına katılanlar, dört yıllık lisans programını bitirip tekrar lisans eğitimine başlayanlar, genel not ortalaması 2.50'nin altında olanlar, 25 yaşından büyükler, hüküm giymiş olanlar ve öğrenim gördüğü süre içinde yüz kızartıcı eylemler nedeniyle disiplin cezası almış olanlar TEV bursuna başvuramayacaktır.

Ödeme Süreci

TEV bursu, öğrencilere 9 ay boyunca aylık 2.500 TL olarak ödenecek. Ödemeler Ekim ayından Haziran ayına kadar düzenli aralıklarla gerçekleştirilecek.