Ticaret Bakanlığı henüz duyurdu yeni işçi alımları olacak

Ticaret Bakanlığı henüz duyurdu yeni işçi alımları olacak
Bu program kapsamında, kısa süreli (0-12 ay) için 8, uzun süreli (0-24 ay) için ise 2 kontenjan belirlenmiştir.

Ticaret Bakanlığı, gelecek vadeden personelleri yurt dışında yetiştirmek amacıyla, 2024 yılı için Cumhurbaşkanlığı'nın 16 Ekim 2023 tarihli 7713 sayılı kararı doğrultusunda toplamda 10 özel kontenjan ayırmıştır.

Ticaret Bakanlığı henüz duyurdu yeni işçi alımları olacak

Bu program kapsamında, kısa süreli (0-12 ay) için 8, uzun süreli (0-24 ay) için ise 2 kontenjan belirlenmiştir. Adaylar, yüksek öğrenimlerini ilgili alanlarda tamamlamış, belirli bir mesleki tecrübeye sahip, disiplin sorunu olmayan, askerlikle ilişiği bulunmayan ve yaş sınırı içinde olan bireyler arasından seçilecek.

Bu süreçte adayların, yeterli yabancı dil bilgisine sahip olmaları, daha önce benzer bir programda eğitim almamış olmaları ve başvurularını destekleyici belgelerle (bilgi formu, kabul mektubu, YÖK denklik belgesi, yabancı dil belgesi ve kompozisyon) tamamlamaları gerekmekte. Adayların tercih edecekleri üniversiteler, dünya sıralamalarında ilk 200 içinde yer almalı.

Başvurular dijital ortamda e-Devlet üzerinden alınırken, seçim süreci Bakanlık tarafından yürütülecek mülakatlarla tamamlanacak. Bu özenli ve şeffaf seçim süreci, adayların objektif kriterlere göre değerlendirilmesini sağlayarak, Ticaret Bakanlığı'nın uluslararası alanda temsil edilmesine katkıda bulunacak nitelikli bireylerin yetiştirilmesine olanak tanıyacaktır.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Makalepark.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.