TOKİ kampanyasıyla ev ve işyeri sahibi olma fırsatını kaçırmayın!

TOKİ kampanyasıyla ev ve işyeri sahibi olma fırsatını kaçırmayın!
TOKİ kampanyasıyla ev ve işyeri sahibi olma fırsatını kaçırmayın!

TOKİ'den Ev ve İşyeri Fırsatı!

Türkiye'nin Dört Bir Yanına Destek

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), ihtiyaç sahipleri ve düşük gelirli vatandaşlara ev ve işyeri sahibi olma fırsatı sunuyor. Bu özel kampanya ile ilgili detayları inceleyerek, hayallerinizi gerçekleştirmeye bir adım daha yaklaşabilirsiniz.

Kampanya Detayları

TOKİ'nin başlattığı kampanya, Haziran 2022 tarihinden önce inşa edilen iş yerleri ve konutları kapsıyor. Kampanya, 21 Eylül Perşembe günü başladı ve başvurular 19 Ekim'e kadar kabul edilecek. Bu süre zarfında borcu olan vatandaşlar, yüzde 25 indirim fırsatından yararlanmak için başvuruda bulunabilirler.

Borç Ödeme Kolaylığı

Kampanyaya katılanlar, mevcut borçlarını yüzde 25 daha az ödeme fırsatına sahip olacaklar. Bu kampanya, ihtiyaç sahibi ve düşük gelirli ailelere ekonomik destek sağlayarak daha uygun konut ve iş yeri sahibi olma imkanı sunuyor.

Önemli Bilgiler

Kampanya, borçlarını tamamen kapatamayacak durumda olan vatandaşları da kapsıyor. Borç bakiyesinin en az yüzde 25'i kadarını ödeyemeyenler, yüzde 25 indirim kampanyasından faydalanabilmek için en az yüzde 25'lik bir ödeme yapmalıdır.

Projelere dahil olan ev veya iş yeri sahipleri için belirli şartlar bulunmaktadır. Başvuru tarihine göre borçlarını kapatmış olmak ve geriye dönük taksit veya emlak vergisi borcu bulunmamak şartlarına uymak gerekiyor.

Ayrıca, ödeme taksitlerinin en geç 2022 yılının Haziran ayı sonuna kadar başlamış olması gerekiyor. Taksit sayısı 12 aydan az olan alıcılar kampanyadan yararlanamayacaktır.

toki-kampanyasiyla-ev-ve-isyeri-sahibi-olma-firsatini-kacirmayin.jpg

Başvuru Kolaylığı

Kampanyadan yararlanmak isteyenler, Gayrimenkul Satış Sözleşmesi'ni imzaladıkları aracı bankalardan konut kredisi kullanarak ödeme yapabilirler. Bu şekilde yüzde 25 indirimden yararlanma hakkına sahip olabilirler.

TOKİ'nin bu kampanyası, borçlarını tamamen kapatamayan vatandaşları da düşünerek tasarlanmış bir indirim programıdır. Yüzde 25 indirim fırsatı, borçlu olanların ekonomik yükünü hafifletirken, ödemelerini daha kolay hale getiriyor. Kampanya şartlarına uygun olanlar, belirtilen süreler içinde başvurularını yaparak bu indirimden faydalanabilirler.