TOKİ'den yeni ev fırsatı! Hangi illerde konut projeleri başladı?

TOKİ'den yeni ev fırsatı! Hangi illerde konut projeleri başladı?
TOKİ, Siirt ve Erzurum illerinde yeni konut projelerini duyurarak ev sahibi olmak isteyenlere müjdeli haber veriyor. İşte detaylar!

Yeni Konut Projeleri Siirt ve Erzurum'da!

Türkiye'de ev sahibi olma hayali kuranlar için TOKİ'den güzel haber var! Siirt ve Erzurum illerinde başlatılan yeni konut projeleri ile dar gelirli ailelerin ev sahibi olma fırsatı bir adım daha yaklaşıyor. İşte TOKİ'nin bu iki il için duyurduğu yeni projelerin detayları:

Siirt İli Konut Projesi

Siirt ili için TOKİ tarafından başlatılan konut projesi için başvurular 1 Eylül tarihinde başlayacak ve 15 Eylül tarihinde sona erecektir. Bu fırsattan yararlanmak isteyenlerin belirli şartları karşılamaları gerekmektedir. Başvuruda bulunacak kişilerin şu kriterlere uymaları gerekmektedir:

  • Başvuru yapan kişinin, eşinin veya çocuklarının Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde tapuya kayıtlı bağımsız bir eve sahip olmamış olmaları,
  • Kendisinin, eşinin veya çocuklarının daha önce TOKİ aracılığıyla ev sahibi olmamış olmaları,
  • Başvuru yapılan ilde en az bir yıldır ikamet ediyor olmaları,
  • 18 yaşını tamamlamış olmaları,
  • Hane içinde yaşayan kişilerden yalnızca bir kişinin başvuru yapması,
  • Aylık hane gelirinin en fazla 34 bin TL olması.

Erzurum İli Konut Projesi

Erzurum ili için başlatılan konut projesi için başvurular 4 Eylül tarihinde başlayacak ve 8 Eylül tarihinde sona erecektir. Başvuruda bulunacak kişilerin Siirt projesi için belirtilen kriterlere uymaları gerekmektedir.

Konut Fiyatları

TOKİ'nin Siirt ve Erzurum için başlattığı konut projelerinin fiyatları oldukça cazip. En düşük konut fiyatı 972.962.82 TL iken en yüksek konut fiyatı 1.115.349.42 TL olarak belirlenmiştir. Ayrıca konutların peşinat bedelleri yüzde 25 olarak hesaplanmış olup en düşük peşinat 243.240.71 TL, en yüksek peşinat ise 278.837.36 TL'dir. Aylık taksit tutarları da oldukça uygun; en düşük taksit 4.054.01 TL iken en yüksek taksit 4.647.29 TL olarak açıklanmıştır.

TOKİ, bu projelerle ev sahibi olma hayalini kuran dar gelirli ailelere büyük bir fırsat sunuyor. Siirt ve Erzurum'da yaşayanlar için bu projeler, uygun fiyatlarla konut sahibi olma şansını artırıyor. Başvuru tarihlerini kaçırmayın ve hayalinizdeki eve bir adım daha yaklaşın!

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.