Toprak Mahsulleri Ofisi Yeni Kamu personelleri alacak

Toprak Mahsulleri Ofisi Yeni Kamu personelleri alacak
Toprak Mahsulleri Ofisi Yeni Kamu personelleri alacak

Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Başkanlığı, Genel İdare Hizmetleri Sınıfından 7 nci ve 8 inci dereceli "Müfettiş Yardımcısı" kadrolarına 7 Müfettiş Yardımcısı alımı yapmak için Giriş Sınavı düzenleyecektir. Başvuru şartları ve sınavın aşamaları şöyledir:

TOPRAK MAHSULLERİ OFİSİ YENİ KAMU PERSONELLERİ ALACAK

Başvuru Şartları:

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48 inci maddesindeki genel şartları taşımak, Lisans diplomasına sahip olmak, 2022 ve 2023 yıllarında KPSS A Grubu sınavlarından en az 70 puan almış olmak, 35 yaşını doldurmamış olmak, Askerlik hizmetini tamamlamış veya tecilli olmak, Mecburi hizmet yükümlülüğü veya iş sözleşmesi bulunmamak, Her türlü iklim şartlarında görev yapmaya elverişli olmak.

Başvuru ve Sınav Bilgileri:

Başvurular e-Devlet Kapısı üzerinden 1 Şubat 2024 - 12 Şubat 2024 tarihleri arasında yapılacaktır. Yazılı sınav 20 Nisan 2024 tarihinde Ankara'da gerçekleştirilecektir. Yazılı sınavda başarılı olan adaylar sözlü sınava alınacaktır.

Sınav Konuları ve Değerlendirme:

Hukuk, İktisat, Maliye, Muhasebe, Tarımsal konular, Yabancı Dil (Almanca, Fransızca, İngilizce) Yazılı ve sözlü sınavlarda başarılı olmak gerekmektedir. Yazılı sınavda en az 60 puan almak ve ortalama puanın en az 65 olması gereklidir. Sözlü sınavda da başarılı olmak için ortalama puanın en az 65 olması gereklidir.

Sınav Sonuçları ve Bilgi Temini:

Sınav sonuçları Genel Müdürlük internet sitesinde ilan edilecek ve kazanan adaylara yazılı tebligat yapılacaktır. Sınavla ilgili bilgiler Genel Müdürlük internet sitesinden veya belirtilen adres ve telefon numaralarından alınabilir.

Başvuru Kılavuzu: https://makalepark.com/d/file/toprak-mahsulleri-ofisi-yeni-kamu-personelleri-alacak.pdf

Kaynak:Haber Merkezi

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Makalepark.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.