Türkiye'de E-Sınav dönemine geçiyor! ÖSYM, E-Sınavları genişletiyor!

Türkiye'de E-Sınav dönemine geçiyor! ÖSYM, E-Sınavları genişletiyor!
Türkiye'de E-Sınav dönemine geçiyor! ÖSYM, E-Sınavları genişletiyor!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy'un açıkladığı e-Sınav (elektronik sınav) genişletme hedeflerini keşfedin. E-Sınavlar, öğrencilere hızlı sonuçlar ve büyük kolaylık sunuyor.

E-Sınavlar Türkiye Genelinde Yaygınlaşıyor!

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy, Türkiye'nin dört bölgesinde başlatılan elektronik sınav (e-Sınav) uygulamasının genişletilmesi çalışmalarının devam ettiğini açıkladı. E-Sınavlar, öğrencilere sınav sonuçlarını aynı gün öğrenme fırsatı sunarak daha fazla kolaylık ve hız sağlıyor.

E-Sınavlar İle Paradigmayı Değiştiriyoruz!

Ersoy, Türkiye'deki e-Sınav merkezlerinin 6 bin adayı aynı anda kabul edebilecek kapasitede olduğunu belirtti. Şu anda Ankara, İstanbul, İzmir ve Adana'da e-Sınavların uygulandığını ifade eden Ersoy, 10 bin adayın aynı anda sınava girebileceği bir kapasiteyi hedeflediklerini dile getirdi.

E-Sınavlarla ilgili büyük değişiklikler yapmayı planladıklarını vurgulayan Ersoy, bu sınavların kağıt tabanlı sistemden bilgisayar tabanlı sınavlara geçişini hedeflediklerini söyledi. Bu yeni sınav formatının en büyük avantajlarından birinin, adayların sınav sonuçlarını aynı günün sonunda öğrenme imkanı sunduğunu belirtti.

Ersoy, e-Sınav uygulamasının ÖSYM için önemli bir adım ve dijital çağda sınav formatını değiştirme hedefi taşıdığını vurguladı.

Ayrıca, e-Sınavların yaygınlaştırılması için çalışmaların sürdüğünü ve sene sonuna kadar 60 bin adayın bu uygulamaya katılmasının hedeflendiğini sözlerine ekledi. E-Sınavlar, Türkiye'nin eğitim sistemine getirdiği bu yenilikle dikkatleri üzerine çekiyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Makalepark.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.