Vergisiz telefon modelleri neler? Öğrenciler vergisiz telefon mu alacak?

Vergisiz telefon modelleri neler? Öğrenciler vergisiz telefon mu alacak?
Birçok kişinin gündeminde olan konular arasında vergisiz telefon yer alıyor. Hangi modeller vergisiz olabilecek ve öğrenciler vergisiz telefon alabilecek mi? İşte konu hakkında detaylar...

Son zamanlarda pek çok kişinin gündeminde yer alan konular arasında vergisiz telefon konusu bulunuyor. Bu konu hakkında kafalarda çok sayıda soru işareti mevcut. Vergisiz telefon ne zaman yürürlüğe girecek? Hangi marka ve modeller vergisiz olabilecek? Bu uygulamadan kimler yararlanabilecek? Konu hakkındaki detayları haberimizde bulabilirsiniz.

Diğer teknolojik ürünlerde olduğu gibi cep telefonu fiyatları da bir hayli yükseldi ve birçok genç günümüzün önemli araçları arasında yer alan bu teknolojik aletlere ulaşmakta güçlük çekiyor. Bir süre önce gündeme gelen yükseköğrenim öğrencilerine vergisiz telefon uygulaması hakında detaylar merak ediliyor.

Kimler vergisiz telefon uygulamasından faydalanabilecek?

Birçok kişi vergisiz telefon alabilmek için bu uygulamanın yürürlüğe girmesini bekliyor. Merak edilen konular arasında uygulamanın yürürlüğe girmesiyle kimlerin vergisiz telefon alabileceği yer alıyor.

Uygulamadan yüksek okul ve açık öğretim öğrencilerini de kapsayacak şekilde üniversite öğrencilerinin yararlanabilmesi bekleniyor. Bu şekilde toplamda 7 milyon öğrenci uygulamadan faydalanma fırsatına ulaşabilecek.

Vergisiz telefon ne zaman? Hangi modeller vergisiz olabilecek?

Vergisiz telefon uygulamasına dahil olabilecek telefonlar Türkiye'de üretilen telefonlarla sınırlandırılacak. Ayrıca bunlar için de bir üst sınır belirlenecek. Yani uygulama yürürlüğe girdiğinde her telefon vergisiz hale gelmeyecek.

Vergisiz telefon uygulaması ile ilgili çalışmalar sürdürülüyor. Henüz uygulamanın yürürlüğe gireceği tarih hakkında resmi bir açıklama bulunmuyor. Bunun yanı sıra uygulamanın detayları konusunda da kesin bir bilgi mevcut değil.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Makalepark.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.