YKS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

YKS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?
YKS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

YKS ek tercih sonuçları için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. İşte sonuçların ne zaman açıklanacağı ve sonuçları öğrenme yöntemleri!

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ek tercih işlemleri tamamlandı! Peki, sonuçlar ne zaman açıklanacak?

YKS ek tercih sonuçları, tercihlerini tamamlayan adaylar için büyük bir merak konusu haline geldi. 17 Eylül tarihinde sona eren ek tercih işlemlerinin ardından, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından sonuçların açıklanacağı tarih bekleniyor.

2023 YKS ek tercih sonuçları açıklandı mı?

Üniversite sınavları sonuçlarına göre tercih yapan öğrenciler, herhangi bir bölüme yerleşememeleri durumunda YKS ek tercih işlemlerini tamamlarlar. Bu nedenle YKS ek tercih sonuçları, tercih yapan adaylar için büyük bir öneme sahiptir. Ancak henüz resmi bir açıklama yapılmamış olsa da tahminlere göre, YKS ek tercih sonuçları 30 Eylül'e kadar açıklanabilir.

yks-ek-tercih-sonuclari-ne-zaman-aciklanacak.jpg

YKS ek tercih sonuçları nasıl öğrenilecek?

YKS ek tercih sonuçlarını öğrenmek için aşağıdaki yöntemleri kullanabilirsiniz,

  1. ÖSYM Resmi İnternet Sitesi: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlık numaranız ve şifrenizle ÖSYM'nin resmi internet sitesini ziyaret ederek sonuçları sorgulayabilirsiniz.

  2. ÖSYM Mobil Uygulaması: ÖSYM'nin mobil uygulamasını kullanarak da sonuçları sorgulayabilirsiniz.

YKS ek tercih sonuçları, üniversite kayıt işlemleri için önemlidir ve eylül ayının sonlarına doğru açıklanması beklenmektedir.