YKS Ek Yerleştirme Sonuçları Açıklandı! İşte detaylar!

YKS Ek Yerleştirme Sonuçları Açıklandı! İşte detaylar!
YKS Ek Yerleştirme Sonuçları Açıklandı! İşte detaylar!

2023-YKS Ek Yerleştirme Sonuçları Açıklandı!

Ek Yerleştirme Sonuçlarına Erişim Bilgileri

2023 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına göre, 2023-2024 öğretim yılı için yükseköğretim programlarına ek yerleştirme işlemleri başarıyla tamamlanmıştır. Sonuçlara nasıl erişebileceğiniz ve kayıt işlemleri hakkında bilmeniz gerekenler:

Sonuçlara Erişim

Adaylar, ek yerleştirme sonuçlarına 25 Eylül 2023 tarihinden itibaren saat 10.30'dan sonra ÖSYM'nin resmi web sitesi olan https://sonuc.osym.gov.tr adresini ziyaret ederek T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleriyle sonuçları görüntüleyebilirler. Bu sonuçlar Yerleştirme Sonuç Belgesi olarak basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir.

yks-ek-yerlestirme-sonuclari-aciklandi-iste-detaylar.jpg

Kayıt İşlemleri

Bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 27 Eylül-3 Ekim 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Elektronik kayıtlar ise 27-29 Eylül 2023 tarihleri arasında yapılacaktır. Kayıt için adayların yerleştirildikleri yükseköğretim programının bağlı bulunduğu üniversiteye belirtilen süre içinde başvurmaları gerekmektedir. Elektronik kayıt yapan adaylar, üniversitelerin belirlediği tarihler ve gerekli belgeler doğrultusunda işlemlerini tamamlayacaklardır.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

2023-YKS Ek Yerleştirme Sonuçları
2023-YKS Ek Yerleştirme Sonuçlarına İlişkin Sayısal Bilgiler