YKS Ek Yerleştirme Sonuçları Açıklandı! Kayıt İşlemleri Ne Zaman Başlıyor?

YKS Ek Yerleştirme Sonuçları Açıklandı! Kayıt İşlemleri Ne Zaman Başlıyor?
YKS Ek Yerleştirme Sonuçları Nasıl Öğrenilir ve Kayıt İşlemleri Ne Zaman Başlıyor bilmek isteyenler için bir rehber hazırladık.

ÖSYM tarafından yapılan açıklamaya göre, 2023 Yükseköğretim Kurumları Sınavı olan YKS sonuçlarına göre ek yerleştirme işlemleri tamamlanarak sonuçlar netleşti. Bu elde edilen sonuçlara göre öğrencilerin istenen tarihlerde kayıt yaptırması isteniyor.

YKS Ek Yerleştirme Sonuçları Açıklandı! Kayıt İşlemleri Başlıyor!

ÖSYM, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nce yapılan açıklamada, 2023 YKS sonuçlarına göre 2023-2024 öğretim yılı için yükseköğretim programlarına ek yerleştirme işlemleri tamamlandı.

YKS Sonuçlar Nasıl Öğrenilir?

yks-sonuclar-nasil-ogrenilir.jpg

Sonuçlarını öğrenmek isteyen tüm adaylar, YKS ek yerleştirme sonuçlarına 25 Eylül 2023 tarihinden itibaren saat 10:30'dan sonra ÖSYM'nin resmi internet sitesi olan sonucosymgovtr adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleriyle ile kolayca bakabilecekler.

YKS Ek Kayıt İşlemleri Ne Zaman Başlıyor?

YKS ek yerleştirme sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adaylar, kayıt işlemlerini 27 Eylül ila 3 Ekim 2023 tarihleri arasında yapabilecekler.

Adayalar için elektronik kayıt tarihleri ise 27-29 Eylül 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Ayrıca kayıt için adaylar, yerleştirildikleri yükseköğretim programının bağlı bulunduğu üniversiteye süresi içinde başvurmalıdır. Elektronik kayıt yapan adaylar, üniversiteler tarafından belirtilen tarih ve belgeler doğrultusunda işlemlerini tamamlayacaklardır.