YÖK'ten vakıf yükseköğretim kurumlarına eğitim ücreti uyarısı!

YÖK'ten vakıf yükseköğretim kurumlarına eğitim ücreti uyarısı!
YÖK'ten vakıf yükseköğretim kurumlarına eğitim ücreti uyarısı!

Vakıf Yükseköğretim Kurumlarına Ders Ücreti Uyarısı

YÖK'ten Önemli Duyuru! Ders Başına Ücretlendirme!

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), vakıf yükseköğretim kurumlarında eğitim alan öğrencilere önemli bir değişiklik getiriyor. Artık öğrenciler, eğitim öğretim ücretini yıllık olarak değil, sadece alınan ders veya dönem başına ödeyecekler.

Öğrencilerden Yıllık Ücret Yok!

YÖK tarafından yapılan yazılı açıklamada, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu çerçevesinde vakıf yükseköğretim kurumlarında öğrencilere yönelik alınacak eğitim ve öğretim ücretlerinin mütevelli heyet tarafından belirleneceği hatırlatıldı. Ancak öğrencilerin, bir üst sınıfa geçerken daha önce başaramadığı ve yeniden alması gereken alt sınıf dersleri için dönem veya yıllık ücret ödemesi yapmayacakları vurgulandı.

yokten-vakif-yuksekogretim-kurumlarina-egitim-ucreti-uyarisi.jpg

Ders veya Dönem Başına Ücretlendirme

Özellikle bazı vakıf yükseköğretim kurumlarının normal eğitim süresini aşan öğrencilerden yıllık ücret talep ettiği şikayetler üzerine, Yükseköğretim Genel Kurulu tarafından yeni bir karar alındığı belirtildi. Buna göre, öğrencinin dönem tekrarı yapması veya normal öğrenim süresini aşması durumunda alınacak ücret, yıllık değil sadece tekrar gerektiren ders veya dönem başına ücret olarak ödenecek. Bu ücretin ise ilgili dönemde alınması gereken ders veya kredi başına düşen tutarı aşmayacağına dikkat çekildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Makalepark.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.