Yurtdışında kovid-19 vakaları hızla artıyor! İşte güncel durum

Yurtdışında kovid-19 vakaları hızla artıyor! İşte güncel durum
Yunanistan'da Kovid-19 vakaları son günlerde hızla artış göstermeye devam ediyor!

Yunanistan Ulusal Kamu Sağlığı Kurumu verilerine göre, 18 ila 24 Eylül haftasında, Kovid-19 vakaları, hastaneye yatışlar ve entübe hasta sayıları önceki haftalara göre ciddi bir artış kaydetti.

Hastanede Kovid-19 tedavisi gören hasta sayısı 800'ü aşarken, entübe hasta sayısı da 150'yi geçti. Ancak mevcut vaka sayısı hala açıklanmış değil.

Kovid-19 Okullar Sebebiyle Artışta!

kovid-19-okullar-sebebiyle-artista.jpg

Okulların yeniden açılması, bu artışta etkili bir faktör olarak göze çarpıyor. Öğrencilerin ve öğretmenlerin toplu olarak bulunduğu okullar, virüsün yayılmasına zemin hazırlamış olabilir düşüncesi mevcut!

Yunanistan hükümeti, Kovid-19 vakalarının sağlık sistemi üzerindeki baskısını azaltmak için özellikle yaşlı ve kronik hastalık sahibi kişilere aşı yapılmasına odaklanacak. Ekim ayında yeni bir aşılama süreci başlatılacak ve bu süreç için 1 milyon 600 bin doz aşı stoku mevcut.

Önemli bir ayrıntı ise aşının zorunlu olmayacak olmasıdır. İsteyen herkes aşı olmak için başvurabilecek. Yunanistan'da Kovid-19 vakalarının artışı, bölge genelinde Kovid-19'un hala ciddi bir tehdit oluşturduğunu gösteriyor. Yetkililer, halkın tedbirlerini sıkı tutmalarını ve aşılama sürecine aktif olarak katılmalarını öneriyorlar. Bu durum, salgının kontrol altına alınması için hayati bir önem taşıyor.