HALAT KAPI SÜSÜ MODELLERİ

Halat kapı süsü örnekleri

Kapı süsleri için önceden bir nazar boncuğu veya bir saksı içinde çiçek koyulurdu. Şimdilerde ise el emeği göz nuru farklı tasarımlarda yapılmış kapı süsleri oldukça moda. Özellikle halat kapı süsü modelleri farklı tasarımları ile dikkat çekmekte.

Halat kapı süsü modelleri tamamen el işçiliğine dayalı tasarımlar ile yapılmış ve kendi zevkinize hayal gücünüze göre yapabileceğiniz süslemeler.

Süsleme olarak çiçekler, çeşitli hayvan figürleri boncuklar veya sadece yazılar kullanabilirsiniz. Benim ise halat kapı süsü modellerinde en çok hoşuma giden tasarımlar bunlar oldu.

Özellikle bu baykuşlu halat kapı süsü modeline bayıldım diyebilirim. Burada baykuşları yapmak için keçeler kullanılmış. Biraz zaman ve el işçiliği gerektiren bu tasarım bence çok güzel olmuş. Halat üzerine burada olduğu gibi soy isim yazılabileceği gibi, dilerseniz sadece hoş geldiniz de yazabilirsiniz.

Bunlar dışında keçe ile yapabileceğiniz farklı çiçek modellerini de kapı süsleri üzerinde kullanabilirsiniz. Keçeler ile yapılan farklı çiçek modellerini internet üzerinden öğrenebilirsiniz. Bu şekilde hazırlayacağınız çiçekleri kapı süslerinde kullanabilirsiniz.

Halat kapı süsü yapmak için burada gösterdiğimiz modelleri dikkate alabilirsiniz. İsterseniz internet üzerinden farklı tasarımları da inceleyebilir veya hayal gücünüzü kullanarak kendi kapı süsünüzü yapabilirsiniz.

Halat kapı süsü için gerekli olan malzemeler halat, keçe, yapıştırıcı gibi temel ürünlerdir. Burada kullanılan halat genel olarak 6 mm kalınlığında ve 6 m uzunluğunda olan jüt halatlar. Halatlar istenilen büyüklükte yuvarlak yapıldıktan sonra bu yuvarlak mukavva kartonun üzerine yapıştırılarak sabitleniyor.

Yaptığınız keçe süsleri ise halat üzerine yine silikon tabancası yardımı ile yapıştırarak sabitleyebilirsiniz.

kaynak: httpss://10marifet.org/anlatimli/uzeri-yazili-halat-kapi-susu-modeli-ve-yapilisi/

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. HALAT KAPI SÜSÜ MODELLERİ için yorumda bulun

    HALAT KAPI SÜSÜ MODELLERİ için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak HALAT KAPI SÜSÜ MODELLERİ için ilk yorumu yapabilirsin.