HANIM DİLENDİ BEY BEĞENDİ MODELİ İLE KAPÜŞONLU HIRKA

Bayanlar için kapüşonlu hırka modeli

Hanım dilendi bey beğendi modelini bilmeyen yoktur herhalde. Özellikle battaniye yapımında oldukça fazla kullanılan bu model hırka, ceket, panço, yelek ve örgü çanta yapımı gibi el işlerinde de oldukça fazla kullanılıyor. Bugün size göstereceğim kapüşonlu hırka ise yine hanım dilendi bey beğendi modelinden yapılmış bir hırka modeli.

Hanım dilendi bey beğendi modeli ile yapılan kapüşonlu hırka bayanların kış aylarında rahatlıkla kullanabileceği güzel bir hırka olmuş.

Bu hırkayı yapmak için hanım dilendi bey beğendi motiflerinde renkli ipler kullanılırken bu motifleri birleştirmek ve hırkayı bir bütün haline getirmek için kahverengi ip kullanılmış.

Kapüşonlu hırka modelinde yapılan motifler oldukça büyük bir şekilde yapılmış. Yine kol ve kapüşon kısımlarında da motifler kullanılmış.  Ön tarafta ise kapüşon yapmak ve yaka kısmının daha düzgün durması için ön kenar kısımlar daha geniş işlenmiş.

Kapüşonlu hırkanın yaka kısmında geniş bir yaka yapılmış. Kapüşonda olunca yaka düzgün ve çok şık durmuş. Kolların dış kısmında motif kullanılırken iç kısımlarda kahverengi ana renk ip ile küçük kareler yapılarak hırka tamamlanmış.

Burada yapılan hırka modeli 36 38 bedene uygun olan bir model. Siz buradaki motiflerin sayısını dikkate alarak beden ölçüsünü değiştirebilirsiniz.

Kapüşonlu hırka modeli günlük kullanım için yapabileceğiniz oldukça basit ve kısa sürede bitecek olan güzel bir tığ işi. Kısa sürede kendiniz için değişik bir şey yapmak istiyorsanız bu hırka size göre olabilir.

kaynak:https://www.diyhowto.org/crochet-granny-square-jacket-cardigan-free-patterns/

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. HANIM DİLENDİ BEY BEĞENDİ MODELİ İLE KAPÜŞONLU HIRKA için yorumda bulun

    HANIM DİLENDİ BEY BEĞENDİ MODELİ İLE KAPÜŞONLU HIRKA için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak HANIM DİLENDİ BEY BEĞENDİ MODELİ İLE KAPÜŞONLU HIRKA için ilk yorumu yapabilirsin.