Hasır İpten Cam Süsleme


Evde hasır ipten cam süsleme çalışması olarak yeni bir resimli anlatım paylaştım. Bu yazımda paylaştığım çalışma ile sizde evde cam şişe süsleme çalışmaları yapabilirsiniz. Hasır ip malzemeniz yoksa, saman kağıdından hasır ip benzeri malzeme yapabilirsiniz. Evde boş şarap şişesi veya ona benzer şişeleri kullanabilirsiniz.

Resimli anlatımdaki benzer malzemelerden sizde aynı çalışmayı kolay bir şekilde yapabilir ve hasır vazo yapıp kullanabilirsiniz. Evde kolay hasır vazo yapmak için daha önce paylaştığım çalışmalara sitemizdeki dekorasyon ve kendin yap bölümlerinden ulaşabilirsiniz. Hasır ipten cam şişe süsleme çalışması olarak bu yazımda paylaştığım resimli anlatımda öncelikle şişenin en alt kısmından başlıyorsunuz. Hasır ipten vazo yapmak için malzemeler ise şöyle ;

  • cam şişe.
  • yapıştırıcı.
  • hasır ip.
  • makas.

Malzemeleri temin ettikten sonra yapıştırıcıyı cam şişenin üzerine sürmeniz yeterlidir. Ardından hasır ip malzemesini cam şişenin en alt kısmından başlayarak sıkı sıkı sarmanız gerekiyor. Bu işlemi en üst kısma kadar aralıksız yapmalısınız. Bu sayede hasır ipten vazo çalışmasını da tamamlamış olursunuz. Şimdi sizleri hasır ipten vazo yapmak için resimli anlatımla baş başa bırakıyorum.

Resimli anlatımlarda hasır ipten cam şişe süsleme çalışmasını nasıl yapacağınız detaylı bir şekilde gösterilmiş. Aynı zamanda bitmiş halini de son karede görebilirsiniz. Farklı hasır vazo yapma çalışmalarını hemen bu yazımın altında karşınıza çıkacaktır. Beğendiğiniz çalışmaları yapabilirsiniz. Kolay gelsin.

source : http://aur0re.blogspot.com.tr/2012/09/do-it-yourself1.html

1 Comment on Hasır İpten Cam Süsleme

  1. hasır ip malzemesiyle yapılanları her zaman sevmışımdır. öneriyorum hanımlar sızde evınıze bu güzel çalışmalardan yapıp keyıflı zamanlar geçırebılırsınız

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*