HAVLU KENARI DANTEL SÜSLEME MODELLERİ

Havlu kenarları için yapılmış dantel süslemeler

Havlu kenarları için kullanılan süslemeler oldukça farklıdır. Hazır dantel süslemeler kullanıldığı gibi el emeği göz nuru işlenmiş dantel süslemeler ile de havlu kenarları süslenmektedir.

Havlu kenarı süslemeleri bayanların özellikle dikkat ettiği konulardan birisidir. Havlular hem hediye edildiği için hem de her zaman göz önünde oldukları için bayanlar özellikle havlulara dikkat etmektedir. Bu nedenle de çeyizler içerisinde eklenen havluların her birine ayrı özen gösterilir.

Havlu kenarı süslemeleri için dantel, hazır dantel, iğne oyası modelleri veya kurdele nakışı ile yapılmış olan süslemeler kullanılabilir.

Havlu kenarı süslemelerinde çeyizler içerisine en çok dantel ile süslenmiş havlu modelleri eklenmektedir. Tığ işi ile yapılan bu dantellerin hem yapımları kolaydır hem de çok şık durmaktadır. Bu nedenle bayanlar çeyizleri için farklı dantel havlu kenarı modelleri işlerler.

Daha önce sizler için farklı dantel modelleri göstermiştim. Bugünde yine sizlere farklı şekillerde yapılmış dantel havlu kenarı modelleri göstermek istiyorum.

Burada gösterdiğim resimlerde hazırlanan havlu kenarı süslemeleri tek tek işlenerek havlu kenarlarına eklenmiş. Seçilen havlu modeline ve rengine göre dantel modeli seçilmiş. Havlu rengine uygun olarak da dantel ipi seçilmiş.

Buradaki havlu modelleri ayrıca kendinden işlemeli modeller. Havlular bu şekilde de şık bir görünüme sahip olsa da kenarlarına eklenen danteller havluyu daha şık ve zarf bir hale getirmiş. Siz de bu şekilde kendinden desenli havlular kullanabilirsiniz.

kaynak: https://tr.pinterest.com/

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. HAVLU KENARI DANTEL SÜSLEME MODELLERİ için yorumda bulun

    HAVLU KENARI DANTEL SÜSLEME MODELLERİ için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak HAVLU KENARI DANTEL SÜSLEME MODELLERİ için ilk yorumu yapabilirsin.