Hazır Parke Taşı Kalıbı Yapılışı Resimli Anlatım


Eviniz bahçeli ise bu yazımız sizin işinize çok yarayacak. Bu yazımızda sizlere evinizin bahçesine parke taşları yerleştirmeniz için size gerekli olacak parke taşlarının kolay yapılışını aktaracağız. Bu sayede kolay ve pratik bir şekilde sizlerde evinizin bahçesi için hazır parke taşı kalıbı yapabilecek ve dilediğiniz şekillerde kalıp yapıp, evinizin bahçesini harika şekillere dönüştürebileceksiniz.

Bu yazımızda kafanızdaki sorular olan bahçelere nasıl taş döşenir? parke kalıpları nasıl yapılır? hazır parke taşı nasıl yapılır? taş kalıbı nasıl hazırlanır? gibi soruların da cevabını bulacaksınız. Bu yazımda sizlere evde kolay hazır parke taşı kalıbı yapmak isteyenler için resimli anlatımlar paylaştım. Bu güzel kalıp çalışmasını tahta ile yapabilirsiniz. Demirden yaptırabilirsiniz. En kolayı tahtadandır.

Marangoza giderek şekilli parke taşı kalıbı yapmak istediğinizi söylemeniz yeterlidir. Kağıt üzerinde çizip marangoza verdiğinizde size 5 veya 6 boşluklu kalıp hazırlar. Yapımı oldukça kolay olan bu çalışma sayesinde beton dökerken kullanacağınız kalıp sayesinde evinizin giriş yolunu veya bahçenize kilit parke taşı kalıplı yollar yapabilirsiniz.

Resimli anlatımlarda hazır parke taşı kalıbı ile hazırlanmış örnekleri görebilirsiniz. Sizde evinizde tahtadan hazır parke taşı kalıbı yaptırarak bu güzel çalışmaları kendiniz yapabilirsiniz. Şimdi sizleri evde kolay hazır parke taşı kalıbı yapmak için resimli örneklerle ve anlatımlarla baş başa bırakıyorum. Kolay gelsin.

hazir-parke-tas-kalibi-yapimi

hazir-parke-tas-kalibi-yapimi2

hazir-parke-tas-kalibi-yapimi3

hazir-parke-tas-kalibi-yapimi4

hazir-parke-tas-kalibi-yapimi5

hazir-parke-tas-kalibi-yapimi6

Bu kalıpları kendiniz farklı şekillerde yapabilirsiniz. Bunun için size gerekli olan sadece tahtadır. Kafanızda düşündüğünüz şekli tahtalar sayesinde birleştirip, çaktıktan sonra parke taşı olarak kullanmak istediğiniz bölümleri kazıp, o kısımlara yerleştirmeniz yeterlidir. Üzerine beton döktükten sonra kalıbı çıkartıp, sonraki sıraya ilerleyebilirsiniz. Dilerseniz kalıpları ayrı ayrı yapıp, taşları tek tek üreterek de sıraları ilerleyebilirsiniz.

Aşağıdaki videoları izleyerek, fikir edinebilirsiniz.

 

chemin de jardin pratique – praktische Gartenweg – practical garden path – horto iter practica – pratico sentiero del giardino – sendero del jardín práctico

Yukarıda gördüğünüz gibi anlatımlı videolarda da nasıl yapılacağı tarif ediliyor. Bu güzel çalışmayı sizde eviniz için düşünebilirsiniz. Yapmanız gereken hazır parke taşı kalıbı yaptırıp, beton dökerek evinizin yolunu veya bahçenize giden yolları bu şeklide yapmak. Kolay gelsin.

6 Comments on Hazır Parke Taşı Kalıbı Yapılışı Resimli Anlatım

  1. Ali expresste 90 liraya satılan şeyi 130a satıyolar gidip aliexpressten alın.

  2. haklısınız bende görmüştüm orada güzel parke taşı modelleri var. dediğiniz gibi ordan da faydalanmak lazım.

  3. drn’de 2 gün önce baktim kampanya var 99 TL ‘ydi. Sipariş ettim. Bügün geldi. Hatta açık artırmayada koymuşlar.
    ayrıca aliexpress konusunda bir şey yazacağım. Aldığım 10 ürünün ancak 2 sini hala kullanıyorum. Neden diyeceksiniz…
    Bir ürünün kopyasını yapıyorlar sonra bir başkasını. Eger sanslıysanız kalite iyi cıkıyor. Yoksa 1-2 kullanımda kırılıp bozuluyor. Sonrada al iadeyi alabilirsen…. 11 dolarlık ürüne 3 ay yazıstım ama sonuc nafile…

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*